Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1932: lõvi-kabuhirm Lätis

Riiast, 9. dets. Lõvide «hädaohu» kohta Lätis teatatakse täiendavalt: sügisel rändas mööda Põhja-Lätit Jakob Balodi loomaaed, kus peale teiste loomade oli ka lõvisid. Raudpuurides loomi viidi Liivimaa kiviteed kaudu Riiga, kus omanik tavatses loomadega esineda «jõuluturul».

Tellijale Tellijale

Haruldaste loomade transporteerimist jälgis hulk uudishimulisi. Võnnu lähedal muutus emalõvi erakordselt vihaseks ja möirgas vahetpidamata. Elanikud kuulsid lõvi möirgamist ja arvasid, et lõvi on puurist välja pääsenud. Sellest teatati telefoni teel kohaliku kaitseliidu ülemale, see omakorda Võnnu maakonnaülemale ning kiires korras mobiliseeriti kaitseliitlased lõvide tabamiseks. Kogu vallas valitses kirjeldamata ärevus. Elanikud ei julgenud enam majadest välja tulla. Liikusid ka kuuldused, et kaitseliitlased on lõvi juba «külmaks» teinud. Kaitseliitlaste poolt otsiti kogu ümbruskonna mets läbi, kuid lõvist ei leitud jälgegi, sest puuris olev lõvi oli selle ajaga juba tükk maad Riiale lähemale viidud. «Lõvijaht» kestis hulk aega. Lõpuks anti siiski «ametlikult» teada, et lõvi pole üldse vabadusse pääsenud.

Jutt lõvi vabadusse pääsemisest levis kulutulena ka teistesse valdadesse, kus omakorda samasuguseid kaitseabinõusid tarvitusele võeti. Mõned koolid seisid isegi, sest lapsi ei lastud kooli minna.

09.12.2014 11.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto