Sisukord
Välismaa
Postimees
10.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Pressisõbraks valiti Ossip ja -vaenlaseks Seli Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Eesti lühiuudised Tuntud IRLi poliitik sahkerdas uimastisõltlaste ravirahaga Jalavägi saab 44 kaitseinglit Oleg Ossinovski: väited solvavad Komisjon hakkab arutama Ämari kampaaniaklippi Ossinovski teod on rahast väärtuslikumad Inimrööv, ärikonflikt või peretüli? Majandus Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi ISIS teenib päevaga miljoneid Majanduse lühiuudised Kehra paberitootja avas uue liini Nafta hind ei tõuse niipea Välismaa Eesti välistab KAVi ja suurendab osalust Mali missioonil ISIS teenib päevaga miljoneid Rumeenia muudab sõjakoera päästmiseks seadust Välismaa lühiuudised Prantsusmaa artikkel 5 kahtluse alla ei sea Arvamus Postimees 1932: lõvi-kabuhirm Lätis Mari Klein: paneme poed kinni Tõnis Oja: Eesti Energia tuleks tükeldada Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Mart Raudsaar: uusvaimsus uues vabariigis Raul-Allan Kiivet: küsime haigekassalt osa rahast tagasi? Hillar Lauri: Eesti laenuvajaduse debatis kajab vaikus Päeva karikatuur Juhtkiri: Merkel tüürib neljanda ametiaja poole Kultuur Paabeli raamatukogu raamatukogus Sport Spordi lühiuudised Seli end süüdi ei tunne ja kaebab edasi Vägevalt võidelnud Rock kindlustas eurosarjas edasipääsu Peep Pahv: poliitmängurite võit spordi üle Ekstreemkeskus: alternatiiv hängimisele ja traditsioonidele Tallinn Tallinn jagab toetust erakondliku kuuluvuse alusel Tarbija Paljudel külmetavad käed ka soojas Tartu Laeva mehed puhuvad päästetööle taas hoo sisse Allveefotograafiast ja uusvaimsusest Suurpered pidasid Ahhaa teaduskeskuses jõulupidu Tartu uued rattateed seovad kesklinna äärelinnaga Paar kraadi võib maksta medali Tartlase juubel. Enn Sellik 60 Uskumatud lood ilusa patsiga konstaablitütrest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Prantsusmaa artikkel 5 kahtluse alla ei sea

4 min lugemist
Prantsuse eriväelane. FOTO: SCANPIX

Magage rahulikult, Vladimir Putin on tegelikult väga pragmaatiline inimene ja tal on tekkinud majanduslikke probleeme, kõlas ühe kõrge Pariisi kaitseeksperdi soovitus temaga kaks nädalat tagasi kohtunud Euroopa ajakirjanikele. Sama anonüümsust soovinud allikas möönis aga ka seda, et Prantsusmaa väga isiklikul Vene-probleemil – Mistrali sõjalaevade tehingul – pole head lahendust.

Tellijale Tellijale

1,2 miljardi euro suurune kaitsetehing ripub määramatuses siiani ja prantslastel pole ebameeldivaks valikuks – andke laevad üle või makske Moskvale kopsakat valuraha – enam palju päevi jäänud. Seda ei leevendanud ka François Hollande’i ja Vladimir Putini üllatuskohtumine laupäeval Moskva Vnukovo lennuväljal.

Mistralide osas jäi vähemalt avalikkusele teadaolevalt seis samaks. Kui kohtumise toimumine oli alguses uudis, siis sama nädalavahetuse teises pooles tõmbas Hollande rohkem meedia tähelepanu oma reisi sihtkohas Kasahstanis, kus rõõmustas kodumaiseid irvhambaid kasahhi stiilis müts peas poseerides.

09.12.2014 11.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto