Sisukord
Eesti
Tänane leht
11.12.2014
Eesti Arstide ületunnid arvestusest väljas Horoskoop dilbert Mälumäng male Uuel aastal tõuseb dokumentide riigilõiv palju õnne Eesti lühiuudised Vaida sillale kulub veel üle 30 000 euro Kosmosesse tuleb lähikonna uhkeim kinosaal tagakülg Riik otsib lahendust, kuidas piirata sarikaebamist 1112esikülg Ühtne hädaabinumber hakkab tööle uuel aastal TTÜ näitab laululava napilt päästetud mudelit Vangide kaebused ummistavad kohut Majandus Uuel aastal tõuseb dokumentide riigilõiv Kasvanud konkurents peatas jalatsite hinna tõusu Majanduse lühiuudised Vene keskpanga endine asejuht: hea, et Kreml veel hindu ei reguleeri Välismaa Prantslasi šokeerib plaan lubada poode avada 12 pühapäeval aastas Välismaa lühiuudised Kristi Raik: Venemaa praegune tee ei saa olla pikalt edukas Kuus riiki Venemaa ja Euroopa vahel Belglased jätavad hüvasti armastatud kuninganna Fabiolaga Ekspresident: Poola sundis USAd piinamisi lõpetama Arvamus Postimees 1902. aastal Kõva sõna Indrek Teder: kohtutee tollivabaks Kaja Kallas: suunanäitaja uutele riigikogu liikmetele Sirje Otstavel: naiste vaesus, laste vaesus Jarmo Mäkelä: hull aasta läbi soomlase silmade Päeva karikatuur Urve Eslas: ideede sõda Juhtkiri: kõva kartul ja kohtukoormus Sport Silmus Astana tiimi ümber tõmbub koomale Spordi lühiuudised Patused lätlased sundisid ennetustööle Uus ajastu Nõmme Kaljus Otepää MK-etapi raskem rada annab eestlastele eelise Tallinn Vaida sillale kulub veel üle 30 000 euro Tarbija Enim elevust tekitasid piparmündi ja tšilli-sidruni piparkoogid Tartu Cinamon võtab Tartus kasutusele uudse tehnika Aura aitab tõsta kultuuritöötajate palka Tartu ülikooli korvpallinaiskond sai esimese võidu Henri Kaselo: aeg investeerida inimestesse Piltuudis: kaksikutest poistel valmis esimene näitus PRIA plaanib kolida vanasse füüsikamajja Imre Mürk: kaasamise lõhkise küna ees ... Samelin hakkas tootma oma turvajalatseid Turu tänava sebrasid veel ei tule Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vangide kaebused ummistavad kohut

4 min lugemist
FOTO: Illustratsioon: Martin Perens

Tartu halduskohus ägab vangide kaebuste enneolematu laviini all. Tänavusest 1800 kaebusest tervelt 62 protsenti ehk rohkem kui 1100 on kirjutanud kinnipeetavad. Veel eelmisel aastal oli selliseid kaebusi üle kahe korra vähem ehk 450. Ülevaate vangide nõudmistest annab halduskohtu istungite ajakava.

Tellijale Tellijale

Tartu halduskohus ägab vangide kaebuste enneolematu laviini all. Tänavusest 1800 kaebusest tervelt 62 protsenti ehk rohkem kui 1100 on kirjutanud kinnipeetavad. Veel eelmisel aastal oli selliseid kaebusi üle kahe korra vähem ehk 450. Ülevaate vangide nõudmistest annab halduskohtu istungite ajakava.

GHB-nimelise uimastiga toimetanud Ken Kessel nõuab, et vangla lubaks tal suvisel ajal särgita jalutada. Riietuse või ka selle puudumise koha pealt on Kessel üldse nõudlik, sest lisaks on halduskohtu menetluses tema ettepanek kohustada Tartu vanglat väljastama talle soe pesu.

Omakasu eesmärgil restoraniärimehe mõrvanud Kenert-Ranner Reva tahab, et vangla väljastaks talle laost kaks maasturi Jeep Grand Cherokee aastaraamatut.

Narko- ja relvaärimeest Martin Villemsit häirib tõsiasi, et vanglas keelati termokruus.

Guntars Kaziksit süüdistati 17-aastase neiu vägistamises ja tapmises, ent ta mõisteti süü tõendamatuse tõttu õigeks. Mees kannab 15-aastast vanglakaristust teise kuriteo eest. Kaziks nõuab 10 000 eurot hüvituseks moraalse kahju eest – ta peab kohtuistungitel kandma käeraudu.

Mõnegi sarikaebajast vangi nimi on halduskohtunikele juba pähe kulunud. Kaevata on paljude asjade üle, kuni selleni välja, et söögiajal pakutud kartul oli kõva. Valdav osa kaebusi käib siiski ebainimlike tingimuste kohta vanglas – selles ongi tänavuse kaebuste laviini põhjused.

Džinni päästis pudelist välja Terki Tunis, kes pidas narkolaborit ja pääses õnnekombel eluga, kui see õhku lendas. Tunis seljatas eelmise aasta lõpus Euroopa Inimõiguste Kohtus (EIK) Eesti riigi ja sai mittevaralise kahju hüvitisena 10 000 eurot. EIK leidis, et riik rikkus Tunise suhtes Euroopa inimõiguste ja põhivabaduste kaitse konventsiooni.

Tunise väitel koheldi teda Tallinna vanglas vahi all pidamise ajal ebainimlikult ja alandavalt, kuna tal ei võimaldatud kasutada spordisaali ning kambripind oli nii väike, et seal ei olnud võimalik tervise eest hoolt kanda. Kaebaja väitis, et tal tekkisid vangistustingimuste tõttu seljavaevused.

Pärast EIKi otsust Tunise kasuks viskasid konksu vette sajad vangid üle Eesti. Ka nemad leiavad, et kambri pind on liiga väike, ja nõuavad riigilt hüvitist.

10.12.2014 12.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto