Sisukord
Eesti
Postimees
12.12.2014
Eesti palju õnne Mälumäng IB ja Euroopa kool Vaida sild lammutatakse? Rahvusvahelise õppekavaga koolid Eestis Elisa ja Marco räägivad vabalt kolme keelt tagakülg Erkki-Sven Tüür näitas oma peidus palet Raplamaal süttis rabas kaks turbaauna Ülestunnistajad ei saa kergemaid karistusi Inimröövis haavata saanud naine pääses haiglast Halb maine jätab varsti taksojuhi tööta Eesti lühiuudised male Palo sõlmis parvlaevalepingu Horoskoop Juba 400 last vajab ingliskeelset haridust Majandus Tallink tellib Turust LNG kiirlaeva Palo sõlmis parvlaevalepingu Majanduse lühiuudised Aafrika vältimine on kaotatud võimalus Välismaa Neli Ida-Ukraina tulevikustsenaariumi Euroopa Parlamendi liikmetele saadeti Leedu presidenti KGBga seostav raamat Belgias avati monument Esimese maailmasõja aegsele jõuluvaherahule Välismaa lühiuudised Porošenko palus Venemaalt riigipiiri sulgemist Arvamus Liina Raju: kolmas laps sünnib armastusest Postimees 1929. aastal Joel Volkov: suurem kui sprotid, müstilisem kui laulupidu Peeter Olesk: arusaadav kaitse Rein Reisberg: venekeelse kanali loomise asemel tuleks tasuta eesti keelt õpetada Mihkel Veiderma: olemegi üksinda jäänud Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Hinnang esinemisele Sotšis: mitterahuldav, rahuldav või eeskujulik? Howard Frier: isarollist, korvpallist, Eestist ja poliitikast Kuus kuud jälgimist tõi Vungile elu parima lepingu Imeline tagasitulek soosikute sekka Tarbija Uuesti sündinud Köln Vanima jõuluturu leiad Viinist Tartu Tammekal selgus esialgne koosseis Tantsutuur näitab võluvat liikumist Tantsimine annab teise elu Ihaste uusaastaöö trumpab üle kesklinna Naabri jõukusest rohkem loeb tema rahvus Festivali projektijuht süüdistab galeriisid boikotis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Austria kirjaniku Stefan Zweigi loomingu hulka kuulub esseede sari «Maailma ehitusmeistrid». Sarja moodustavad kolm raamatut: «Kolm meistrit: Balzac, Dickens, Dostojevski», «Võitlus deemoniga: Hölderlin, Kleist, Nietzsche» ja «Kolm oma elu laulikut: ...» Kes olid kolm oma elu laulikut?

2. Venemaa ja Hiina piiril asuv järv on Kaug-Ida suurim siseveekogu. Peipsi-Pihkva järvest umbes 600 ruutkilomeetrit suurem järv on oma väliskujult Peipsi Suurjärvega üsna sarnane. Mis nime see järv kannab?

3. Eesti suusaajaloo esimese Tartu maratoni võitis 1960. aastal Rein Tikk. Kes oli esimene kahekordne selle võistluse võitja?

4. Ahto Vesmes oli viisteist aastat saatejuht omaaegses populaarses filmisaates «Jupiter». Vesmes oli ülikoolis õppinud juristiks ja sai juba 24-aastaselt ühe Eesti linna peaprokuröriks. Kui praegu oleks tal selles ametis selles linnas tööd piisavalt, siis tollal kuritegevust seal peaaegu polnud. Mis linna peaprokurör oli Vesmes?

5. Kärestikuslaalomis tuleb sõita läbi väravate. Väravaid on rohelisi ja punaseid. Miks?

-------------

Vastused:

1. Casanova, Stendhal, Tolstoi.

2. Hanka.

3. Valter Tennisson, 1962. ja 1963. aastal.

4. Kallaste.

5. Punastest tuleb läbi sõita vastuvoolu, rohelistest pärivoolu.

Seotud lood
    11.12.2014 13.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto