P, 27.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Goldene Victoria on auhind, mida mainekas Saksa ajakirjade kirjastajate ühing – enam kui 400 väljaandjat koondav Verband Deutscher Zeitschriftenverleger – annab välja erinevates valdkondades. Aasta eurooplase kategoorias (Europäer des Jahres) said tänavu auhinna Balti riikide presidendid: Dalia Grybauskaitė, Andris Bērziņš ja Toomas Hendrik Ilves. Kes on aga see tuntud inimene, kellele Angela Merkel andis üle Goldene Victoria integratsiooniauhinna?

2. Tartu on Emajõe linn. Vanal ajal voolas aga Tartus veel üks jõgi. See voolas praegusel Narva maanteel, Atlantise bussipeatuse juures. Jõgi aeti linnavõimude otsusega kinni, sinna võisid linnaelanikud oma prügi täidiseks tuua. Kui ehitati Kivisilda, voolas selle jõe sängis ajutiselt ka Emajõgi, Mis oli jõe nimi?

3. Millal näitab gorilla keelt?

4. See Sverdlovski oblastis asuv Venemaa linna on riigi tähtsamaid metallurgiakeskusi. Teise maailmasõja ajal valmis seal suur osa tanke T-34. 1833. aastal valmis sealses tehases esimene Venemaa vedur. Ilmselt see asjaolu ajendas linnal sõprussidemeid looma Ameerika Ühendriikides Tennessee osariigis asuva Chattanooga linnaga, mis ju ka rongide ja veduritega seotud. Mis linn?

5. «De hoc multi multa, omnes aliquid, nemo satis.» Mida võiks see ladinakeelne fraas eesti keeles tähendada?

-------------

Vastused:

1. Miroslav Josef Klose. 8-aastaselt Poolast Saksamaale elama asunud ja Saksamaa koondise eest 71 väravat löönud vutiäss.

2. Koolujõgi.

3. Kui on pahane.

4. Nižni Tagil.

5. «Paljud teavad palju, igaüks teab midagi, keegi ei tea kõike.»

Tagasi üles