Sisukord
Eesti
Postimees
13.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne 1312esikülg Eesti lühiuudised Rauterite maaletooja Raadiomaja saab 50 000 euro eest kunsti «Ma olen pahv»-mees Piiriülene raha poliitikas Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Riigi kulukas meelemuutus Ebatavaline kollektsioon tõi valitsusse jõulurahu Majandus Majanduse lühiuudised Paljud helmeid müüvad e-poed on hääbunud Välismaa Poola tunnistab koostööd CIAga Välismaa lühiuudised Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Arvamus Rauterite maaletooja Päeva karikatuur Piiriülene raha poliitikas «Ma olen pahv»-mees Päästeingel ja kriminaal Neeme Korv: nõtke e-riigi umbes torud Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Juhtkiri: avatuseta pole vabadust Daniel Coll: jõulud jõulude ajal Kultuur Loomemajanduse õied Taust-mitte-taust Eesti hiphopi Linna Iff Toob pinge majja Haarav taasavastamine Põlev ajalugu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Sport Spordi lühiuudised Päästeingel ja kriminaal Karikafinaal: Pärnu võimas serv vs TTÜ ühtsus Korvpall on meie mäng! EMi piletid lähevad kui soojad saiad Sportlastele raha! Aga vastutasu? Tarbija Kommentaar: üksinduse õppetunnid Üksiolek kuulub inimeseks olemise juurde AK Põlev ajalugu Haarav taasavastamine Luulehetk – hetk luules Kuidas algajaid pagareid kiusatakse Loomemajanduse õied Vadi on Vadi, siin pole enam midagi teha Aita Andreil, Barbil ja Mihklil inimestega rääkida Eesti hiphopi Linna Iff Mati ja Volli seiklused Vaimutoitu pühadelauale Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Kas ooperifantoom vajab riigi toetust? Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Toob pinge majja Tallinna tramm asus teele Taust-mitte-taust Vaadata tagasi, et minna edasi Jõulukingitus piirivalvele Helge lapsepõlv närustes tingimustes Mihkel Kunnus: kõik noored elumalevasse! Galina Timtšenko: meil oli kaks valikut, Riia või Tallinn Arter Eksklusiivne juhtkiri ETV telejõulumees on tänavu Kersna Horoskoop Arter soovitab Margit Härma: kõige uhkema lakaga isane Pühadeküpsetis Briti moodi Mart Poom: lähen kas või läbi halli kivi Kaks ametit ja kolm last Palju polegi vaja Üks ohuks, teine rohuks, kolmas-neljas hingevõtja Ehi jõulud valgeks! Talvised veinisoovitused Nagu roosamanna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Goldene Victoria on auhind, mida mainekas Saksa ajakirjade kirjastajate ühing – enam kui 400 väljaandjat koondav Verband Deutscher Zeitschriftenverleger – annab välja erinevates valdkondades. Aasta eurooplase kategoorias (Europäer des Jahres) said tänavu auhinna Balti riikide presidendid: Dalia Grybauskaitė, Andris Bērziņš ja Toomas Hendrik Ilves. Kes on aga see tuntud inimene, kellele Angela Merkel andis üle Goldene Victoria integratsiooniauhinna?

2. Tartu on Emajõe linn. Vanal ajal voolas aga Tartus veel üks jõgi. See voolas praegusel Narva maanteel, Atlantise bussipeatuse juures. Jõgi aeti linnavõimude otsusega kinni, sinna võisid linnaelanikud oma prügi täidiseks tuua. Kui ehitati Kivisilda, voolas selle jõe sängis ajutiselt ka Emajõgi, Mis oli jõe nimi?

3. Millal näitab gorilla keelt?

4. See Sverdlovski oblastis asuv Venemaa linna on riigi tähtsamaid metallurgiakeskusi. Teise maailmasõja ajal valmis seal suur osa tanke T-34. 1833. aastal valmis sealses tehases esimene Venemaa vedur. Ilmselt see asjaolu ajendas linnal sõprussidemeid looma Ameerika Ühendriikides Tennessee osariigis asuva Chattanooga linnaga, mis ju ka rongide ja veduritega seotud. Mis linn?

5. «De hoc multi multa, omnes aliquid, nemo satis.» Mida võiks see ladinakeelne fraas eesti keeles tähendada?

-------------

Vastused:

1. Miroslav Josef Klose. 8-aastaselt Poolast Saksamaale elama asunud ja Saksamaa koondise eest 71 väravat löönud vutiäss.

2. Koolujõgi.

3. Kui on pahane.

4. Nižni Tagil.

5. «Paljud teavad palju, igaüks teab midagi, keegi ei tea kõike.»

Seotud lood
    12.12.2014 15.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto