Sisukord
Arvamus
Postimees
12.12.2014
Eesti palju õnne Mälumäng IB ja Euroopa kool Vaida sild lammutatakse? Rahvusvahelise õppekavaga koolid Eestis Elisa ja Marco räägivad vabalt kolme keelt tagakülg Erkki-Sven Tüür näitas oma peidus palet Raplamaal süttis rabas kaks turbaauna Ülestunnistajad ei saa kergemaid karistusi Inimröövis haavata saanud naine pääses haiglast Halb maine jätab varsti taksojuhi tööta Eesti lühiuudised male Palo sõlmis parvlaevalepingu Horoskoop Juba 400 last vajab ingliskeelset haridust Majandus Tallink tellib Turust LNG kiirlaeva Palo sõlmis parvlaevalepingu Majanduse lühiuudised Aafrika vältimine on kaotatud võimalus Välismaa Neli Ida-Ukraina tulevikustsenaariumi Euroopa Parlamendi liikmetele saadeti Leedu presidenti KGBga seostav raamat Belgias avati monument Esimese maailmasõja aegsele jõuluvaherahule Välismaa lühiuudised Porošenko palus Venemaalt riigipiiri sulgemist Arvamus Liina Raju: kolmas laps sünnib armastusest Postimees 1929. aastal Joel Volkov: suurem kui sprotid, müstilisem kui laulupidu Peeter Olesk: arusaadav kaitse Rein Reisberg: venekeelse kanali loomise asemel tuleks tasuta eesti keelt õpetada Mihkel Veiderma: olemegi üksinda jäänud Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Hinnang esinemisele Sotšis: mitterahuldav, rahuldav või eeskujulik? Howard Frier: isarollist, korvpallist, Eestist ja poliitikast Kuus kuud jälgimist tõi Vungile elu parima lepingu Imeline tagasitulek soosikute sekka Tarbija Uuesti sündinud Köln Vanima jõuluturu leiad Viinist Tartu Tammekal selgus esialgne koosseis Tantsutuur näitab võluvat liikumist Tantsimine annab teise elu Ihaste uusaastaöö trumpab üle kesklinna Naabri jõukusest rohkem loeb tema rahvus Festivali projektijuht süüdistab galeriisid boikotis Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Peeter Olesk: arusaadav kaitse

4 min lugemist
Peeter Olesk FOTO: Margus Ansu

Kaitseväelisi üksikasju pole vaja arutada nagu laadal, kuid põhimõttelised probleemid peavad rahva jaoks olema arusaadavad või inimesed hakkavad iseseisvuse asemel kaitsma oma nahka, kirjutab Peeter Olesk (IRL).

Tellijale

Alustagem kaugemalt. On ilmne, et Eesti Vabariigi riigikogu, valitsus ja meie erakonnad on kuni järgmise aasta aprillini üle koormatud. Seda saab kindlaks teha märksa lihtsamalt kui loendada sõimusõnu, jälgida praalimist, hinnata lubaduste ebareaalsust või panna tähele, kes kuhu jookseb ja kes veel suvel kinnitas, et talle aitab, aga nüüd laskis end ära rääkida. Riigikogu liikmetel, valitsustegelastel ja erakondade juhtkondadel on terve hulk kui mitte vastamata kirju ja telefonikõnesid, siis küsimusi. Nad ei loe meie kirju, nad ei võta telefoni ning nad kardavad küsimusi isegi siis, kui see pärineb nende erialalt. Viimase paari kuu jooksul olen ma seda ise kogenud paarkümmend korda.

Muuhulgas kannatab vastamatuse tõttu ka Eesti riigikaitse koos rahvusliku julgeolekuga – ning sõim ja tänitamine ei ole vastus.

11.12.2014 13.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto