Sisukord
Eesti
Postimees
12.12.2014
Eesti palju õnne Mälumäng IB ja Euroopa kool Vaida sild lammutatakse? Rahvusvahelise õppekavaga koolid Eestis Elisa ja Marco räägivad vabalt kolme keelt tagakülg Erkki-Sven Tüür näitas oma peidus palet Raplamaal süttis rabas kaks turbaauna Ülestunnistajad ei saa kergemaid karistusi Inimröövis haavata saanud naine pääses haiglast Halb maine jätab varsti taksojuhi tööta Eesti lühiuudised male Palo sõlmis parvlaevalepingu Horoskoop Juba 400 last vajab ingliskeelset haridust Majandus Tallink tellib Turust LNG kiirlaeva Palo sõlmis parvlaevalepingu Majanduse lühiuudised Aafrika vältimine on kaotatud võimalus Välismaa Neli Ida-Ukraina tulevikustsenaariumi Euroopa Parlamendi liikmetele saadeti Leedu presidenti KGBga seostav raamat Belgias avati monument Esimese maailmasõja aegsele jõuluvaherahule Välismaa lühiuudised Porošenko palus Venemaalt riigipiiri sulgemist Arvamus Liina Raju: kolmas laps sünnib armastusest Postimees 1929. aastal Joel Volkov: suurem kui sprotid, müstilisem kui laulupidu Peeter Olesk: arusaadav kaitse Rein Reisberg: venekeelse kanali loomise asemel tuleks tasuta eesti keelt õpetada Mihkel Veiderma: olemegi üksinda jäänud Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Hinnang esinemisele Sotšis: mitterahuldav, rahuldav või eeskujulik? Howard Frier: isarollist, korvpallist, Eestist ja poliitikast Kuus kuud jälgimist tõi Vungile elu parima lepingu Imeline tagasitulek soosikute sekka Tarbija Uuesti sündinud Köln Vanima jõuluturu leiad Viinist Tartu Tammekal selgus esialgne koosseis Tantsutuur näitab võluvat liikumist Tantsimine annab teise elu Ihaste uusaastaöö trumpab üle kesklinna Naabri jõukusest rohkem loeb tema rahvus Festivali projektijuht süüdistab galeriisid boikotis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ülestunnistajad ei saa kergemaid karistusi

2 min lugemist

Vene riigiadvokaatide üks rolle on Olga Romanova sõnul oma «kaitsealusele» selgeks teha, et tuleb teha koostööd uurimisega ning oma süü üles tunnistada. Vastutasuks lubavad sellised advokaadid, et nii tuleb karistus kergem. See on selge pettus, hoiatab Romanova, ning seda näitavad ka statistika ja konkreetsed kohtuprotsessid.

Tellijale Tellijale

Oma süüd üles tunnistades on Venemaal nagu Eestiski võimalik sõlmida uurimisega kokkulepe, et sinu kriminaalasi lahendatakse kohtus erimenetlusega. Uurijad lubavad süüdistatavale sel puhul alati väiksemat karistust, aga tegelikult määrab karistuse muidugi kohus.

«Erimenetlus süü üles tunnistamise järel on teadlik petmine!» kinnitab Romanova. «Oleme korduvalt näinud, kuidas erimenetluse järel on inimesed saanud sama suure karistuse või isegi rohkem kui teised.»

11.12.2014 13.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto