Sisukord
Arvamus
Postimees
12.12.2014
Eesti palju õnne Mälumäng IB ja Euroopa kool Vaida sild lammutatakse? Rahvusvahelise õppekavaga koolid Eestis Elisa ja Marco räägivad vabalt kolme keelt tagakülg Erkki-Sven Tüür näitas oma peidus palet Raplamaal süttis rabas kaks turbaauna Ülestunnistajad ei saa kergemaid karistusi Inimröövis haavata saanud naine pääses haiglast Halb maine jätab varsti taksojuhi tööta Eesti lühiuudised male Palo sõlmis parvlaevalepingu Horoskoop Juba 400 last vajab ingliskeelset haridust Majandus Tallink tellib Turust LNG kiirlaeva Palo sõlmis parvlaevalepingu Majanduse lühiuudised Aafrika vältimine on kaotatud võimalus Välismaa Neli Ida-Ukraina tulevikustsenaariumi Euroopa Parlamendi liikmetele saadeti Leedu presidenti KGBga seostav raamat Belgias avati monument Esimese maailmasõja aegsele jõuluvaherahule Välismaa lühiuudised Porošenko palus Venemaalt riigipiiri sulgemist Arvamus Liina Raju: kolmas laps sünnib armastusest Postimees 1929. aastal Joel Volkov: suurem kui sprotid, müstilisem kui laulupidu Peeter Olesk: arusaadav kaitse Rein Reisberg: venekeelse kanali loomise asemel tuleks tasuta eesti keelt õpetada Mihkel Veiderma: olemegi üksinda jäänud Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Hinnang esinemisele Sotšis: mitterahuldav, rahuldav või eeskujulik? Howard Frier: isarollist, korvpallist, Eestist ja poliitikast Kuus kuud jälgimist tõi Vungile elu parima lepingu Imeline tagasitulek soosikute sekka Tarbija Uuesti sündinud Köln Vanima jõuluturu leiad Viinist Tartu Tammekal selgus esialgne koosseis Tantsutuur näitab võluvat liikumist Tantsimine annab teise elu Ihaste uusaastaöö trumpab üle kesklinna Naabri jõukusest rohkem loeb tema rahvus Festivali projektijuht süüdistab galeriisid boikotis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Liina Raju: kolmas laps sünnib armastusest

1 min lugemist

Tegelikult sünnib armastusest ju iga laps. Kuid vastupidiselt Taavi Rõivasele (PM, 5.12) ei usu ma, et 300-eurone toetus kolmandale lapsele aitaks peredel seda otsust teha. Kolmas laps sünnib tugevasse perekonda, kus on veendumus, et jätkub hoolt ja armastust veel ühe väikese inimese jaoks.

Tellijale Tellijale

Kolmas laps sünnib peresse, kus on kindlus, et ka vanemad lapsed saavad väiksema õe või venna sündimisel piisavalt hoolt ja tähelepanu. Kolmas laps sünnib peresse, kus on teadmine, et ema või isa töökoht teda ühe, kahe või kolme aasta möödudes tagasi ootab. Ning, kolmas laps sünnib ilmselt ka peresse, kus ei ole otsuste tegemisel kõige olulisemaks kriteeriumiks raha.

Muidugi, laste kasvatamiseks on vaja raha ning riigi rahalist toetust ei saa ka alahinnata, kuid hetkel Reformierakonna pakutav toetus kolmandatele lastele on kaugel süsteemsest ja läbimõeldud abist Eesti peredele. Märksa enam oleks abi kuni kolmeaastaste laste vanematele makstava lapsehooldustoetuse tõstmisest praeguselt 38 eurolt 300 eurole, ja seda kõigi laste puhul. Lapsehooldustasu tõstmine võimaldaks vanematel peale vanemahüvitise lõppu pikemalt koju jääda, soovi korral lapse kolmeaastaseks saamiseni. Lapsehooldustasu tõstmisest võiks olla ka abi sõime- ja lastehoiukohtadega seotud probleemide lahendamisel, sest vanemad ei peaks vanemahüvitise lõppedes kohe tööle naasma.

11.12.2014 13.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto