Sisukord
Arvamus
Postimees
12.12.2014
Eesti palju õnne Mälumäng IB ja Euroopa kool Vaida sild lammutatakse? Rahvusvahelise õppekavaga koolid Eestis Elisa ja Marco räägivad vabalt kolme keelt tagakülg Erkki-Sven Tüür näitas oma peidus palet Raplamaal süttis rabas kaks turbaauna Ülestunnistajad ei saa kergemaid karistusi Inimröövis haavata saanud naine pääses haiglast Halb maine jätab varsti taksojuhi tööta Eesti lühiuudised male Palo sõlmis parvlaevalepingu Horoskoop Juba 400 last vajab ingliskeelset haridust Majandus Tallink tellib Turust LNG kiirlaeva Palo sõlmis parvlaevalepingu Majanduse lühiuudised Aafrika vältimine on kaotatud võimalus Välismaa Neli Ida-Ukraina tulevikustsenaariumi Euroopa Parlamendi liikmetele saadeti Leedu presidenti KGBga seostav raamat Belgias avati monument Esimese maailmasõja aegsele jõuluvaherahule Välismaa lühiuudised Porošenko palus Venemaalt riigipiiri sulgemist Arvamus Liina Raju: kolmas laps sünnib armastusest Postimees 1929. aastal Joel Volkov: suurem kui sprotid, müstilisem kui laulupidu Peeter Olesk: arusaadav kaitse Rein Reisberg: venekeelse kanali loomise asemel tuleks tasuta eesti keelt õpetada Mihkel Veiderma: olemegi üksinda jäänud Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Hinnang esinemisele Sotšis: mitterahuldav, rahuldav või eeskujulik? Howard Frier: isarollist, korvpallist, Eestist ja poliitikast Kuus kuud jälgimist tõi Vungile elu parima lepingu Imeline tagasitulek soosikute sekka Tarbija Uuesti sündinud Köln Vanima jõuluturu leiad Viinist Tartu Tammekal selgus esialgne koosseis Tantsutuur näitab võluvat liikumist Tantsimine annab teise elu Ihaste uusaastaöö trumpab üle kesklinna Naabri jõukusest rohkem loeb tema rahvus Festivali projektijuht süüdistab galeriisid boikotis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rein Reisberg: venekeelse kanali loomise asemel tuleks tasuta eesti keelt õpetada

1 min lugemist

Kuna on ilmunud palju artikleid venekeelse telekanali loomisest ja vajalikkusest, siis püüan ka ise sõna sekka öelda. Kaldun arvama, et seda uut kanalit pole üldse mõttekas avada, sest siin elavat vähemust huvitavad Eesti asjad vähe ja uue kanali avamisega muutub väga vähe.

Tellijale Tellijale

Olen 50 aastat töötanud kollektiivis, kus enamuses on vene keelt rääkivad seltsimehed, ning seetõttu ka tean, mis ja kuidas. Praegu on riik selleks otstarbeks eraldanud 2,5 miljonit ja teist sama palju läheb kindlasti veel, pluss ülalpidamiskulud. Arvan, et riik peaks hakkama õpetama tasuta eesti keelt ning siis saaksime poole odavamalt hakkama. Osates eesti keelt, saab iga kodanik valida, millist kanalit või saadet ta vaadata soovib – kas põletavamaid päevaprobleeme või arutelusaateid.

Paar sõna ka ajakirjanik Irina Kablukova artikli «Kolmandale katsele» (PM 04.12.2014) kohta.

11.12.2014 13.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto