Sisukord
AK
Tänane leht
13.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne 1312esikülg Eesti lühiuudised Rauterite maaletooja Raadiomaja saab 50 000 euro eest kunsti «Ma olen pahv»-mees Piiriülene raha poliitikas Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Riigi kulukas meelemuutus Ebatavaline kollektsioon tõi valitsusse jõulurahu Majandus Majanduse lühiuudised Paljud helmeid müüvad e-poed on hääbunud Välismaa Poola tunnistab koostööd CIAga Välismaa lühiuudised Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Arvamus Rauterite maaletooja Päeva karikatuur Piiriülene raha poliitikas «Ma olen pahv»-mees Päästeingel ja kriminaal Neeme Korv: nõtke e-riigi umbes torud Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Juhtkiri: avatuseta pole vabadust Daniel Coll: jõulud jõulude ajal Kultuur Loomemajanduse õied Taust-mitte-taust Eesti hiphopi Linna Iff Toob pinge majja Haarav taasavastamine Põlev ajalugu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Sport Spordi lühiuudised Päästeingel ja kriminaal Karikafinaal: Pärnu võimas serv vs TTÜ ühtsus Korvpall on meie mäng! EMi piletid lähevad kui soojad saiad Sportlastele raha! Aga vastutasu? Tarbija Kommentaar: üksinduse õppetunnid Üksiolek kuulub inimeseks olemise juurde AK Põlev ajalugu Haarav taasavastamine Luulehetk – hetk luules Kuidas algajaid pagareid kiusatakse Loomemajanduse õied Vadi on Vadi, siin pole enam midagi teha Aita Andreil, Barbil ja Mihklil inimestega rääkida Eesti hiphopi Linna Iff Mati ja Volli seiklused Vaimutoitu pühadelauale Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Kas ooperifantoom vajab riigi toetust? Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Toob pinge majja Tallinna tramm asus teele Taust-mitte-taust Vaadata tagasi, et minna edasi Jõulukingitus piirivalvele Helge lapsepõlv närustes tingimustes Mihkel Kunnus: kõik noored elumalevasse! Galina Timtšenko: meil oli kaks valikut, Riia või Tallinn Arter Eksklusiivne juhtkiri ETV telejõulumees on tänavu Kersna Horoskoop Arter soovitab Margit Härma: kõige uhkema lakaga isane Pühadeküpsetis Briti moodi Mart Poom: lähen kas või läbi halli kivi Kaks ametit ja kolm last Palju polegi vaja Üks ohuks, teine rohuks, kolmas-neljas hingevõtja Ehi jõulud valgeks! Talvised veinisoovitused Nagu roosamanna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti hiphopi Linna Iff

2 min lugemist
Genka ja Paul Oja FOTO: Pressimaterjalid

Genka / Paul Oja 

Genka / Paul Oja

Legendaarne

Hinne 5

Tellijale Tellijale

Kui Eestis on lakmuspaber näitamaks, et nüüd on ilmunud tõesti väga tähtis kodumaine plaat, võib selleks väga hästi olla president Ilvese Twitter. Ning sellest albumist säutsumine mahtus tal kenasti välispoliitiliste artiklite jagamise vahele. Võib-olla aitas kaasa kena shout-out «Jeesus Presleys» või Suure Papa Evelini mainiv salm Inest sämplivas loos «Kõik». Või ehk istus president Ärma talus, pani nädal aega tasuta alla laaditav olnud plaadi mängima ja vaimustus nagu teised lihtinimesed. Ma ei ole kuulnud ega näinud ühtegi arvamust, mis väidaks, et see album jättis neid täiesti külmaks. «Eesti hiphopi Linna Iff,» ütleks Genka ise.

Tema ja Toe Tagi tugevus on alati olnud eri ühiskonnagruppidele meeldimine: tõsised räpifännid kiidavad, teismelised nolgid huilgavad roppu refrääni täiest rinnast kaasa ja ka need muusikasõbrad, kes muidu (eesti) hiphopiga eriti kursis pole, tunnustavad. Hitte plaadilt leiab: «Bakkushan», «Neofööniks» ja «Jeesus Presley» väänavad külalisvokalistidest viimase välja. «Tali pruut tantsima» on hullumeelne sõit, mille riime kuuldes viskavad luuleslämmidel osalejad mikrofoni põrandale ja lahkuvad nuttes, sest neil ei ole lihtsalt mitte midagi vastu panna. Genka lüürika on täis sõnamänge ja popkultuurivihjeid, millest võiks kirjutada magistritöid. Mina sain näiteks teada, mida tähendab bakkushan ja et Ciaral on koledad varbad.

12.12.2014 15.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto