Sisukord
AK
Postimees
13.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne 1312esikülg Eesti lühiuudised Rauterite maaletooja Raadiomaja saab 50 000 euro eest kunsti «Ma olen pahv»-mees Piiriülene raha poliitikas Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Riigi kulukas meelemuutus Ebatavaline kollektsioon tõi valitsusse jõulurahu Majandus Majanduse lühiuudised Paljud helmeid müüvad e-poed on hääbunud Välismaa Poola tunnistab koostööd CIAga Välismaa lühiuudised Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Arvamus Rauterite maaletooja Päeva karikatuur Piiriülene raha poliitikas «Ma olen pahv»-mees Päästeingel ja kriminaal Neeme Korv: nõtke e-riigi umbes torud Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Juhtkiri: avatuseta pole vabadust Daniel Coll: jõulud jõulude ajal Kultuur Loomemajanduse õied Taust-mitte-taust Eesti hiphopi Linna Iff Toob pinge majja Haarav taasavastamine Põlev ajalugu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Sport Spordi lühiuudised Päästeingel ja kriminaal Karikafinaal: Pärnu võimas serv vs TTÜ ühtsus Korvpall on meie mäng! EMi piletid lähevad kui soojad saiad Sportlastele raha! Aga vastutasu? Tarbija Kommentaar: üksinduse õppetunnid Üksiolek kuulub inimeseks olemise juurde AK Põlev ajalugu Haarav taasavastamine Luulehetk – hetk luules Kuidas algajaid pagareid kiusatakse Loomemajanduse õied Vadi on Vadi, siin pole enam midagi teha Aita Andreil, Barbil ja Mihklil inimestega rääkida Eesti hiphopi Linna Iff Mati ja Volli seiklused Vaimutoitu pühadelauale Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Kas ooperifantoom vajab riigi toetust? Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Toob pinge majja Tallinna tramm asus teele Taust-mitte-taust Vaadata tagasi, et minna edasi Jõulukingitus piirivalvele Helge lapsepõlv närustes tingimustes Mihkel Kunnus: kõik noored elumalevasse! Galina Timtšenko: meil oli kaks valikut, Riia või Tallinn Arter Eksklusiivne juhtkiri ETV telejõulumees on tänavu Kersna Horoskoop Arter soovitab Margit Härma: kõige uhkema lakaga isane Pühadeküpsetis Briti moodi Mart Poom: lähen kas või läbi halli kivi Kaks ametit ja kolm last Palju polegi vaja Üks ohuks, teine rohuks, kolmas-neljas hingevõtja Ehi jõulud valgeks! Talvised veinisoovitused Nagu roosamanna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toob pinge majja

1 min lugemist
Cliff Martinez- At Film Fest Gent FOTO: Kuvatõmmis

Cliff Martinez

At Film Fest Gent

Film Fest Gent

Hinne 4

Tellijale Tellijale

Cliff Martinez on üks meie aja tähtsamaid filmiheliloojaid. Alustas ta tegelikult avangard-skeenes trummarina, mängides teiste hulgas Capatain Beefhearti ja Lydia Lunchi bändides. Hiljem ka Red Hot Chili Peppersi ridades. Esimene filmimuusikatöö oli režissöör Steve Soderberghi hinnatud debüütfilmile «Sex, lies and videotapes». Soderberghiga ongi teda filmiheliloojana ka peamiselt seostatud. Käesolev Genti filmifestivali puhuks Brüsseli filharmoonikute sisse mängitud Martinezi kogumik algab samuti heliribaga Soderberghi Tarkovski «Solarise» uusversioonist. Pinge kasvab. Pinge kasvab üldiselt kogu plaadi vältel. Paljude lemmikfilmi «Drive» soundtrack'ilt, mille ambientsemate kohtade autoriks Martinez ka oli, küll hetki ja meeleolusid siinsele kogumikule sattunud pole.

 Kui teile meeldib näiteks Barry Adamson, Tindersticks, miks mitte Angelo Badalamenti, võib-olla ka dark ambient, ühesõnaga selline tumedamat ja neurootilisemat sorti kammerlik ringihiilimine, siis on kindlasti abi ka Cliff Martinezist. Filme ei pea olema näinud, saundträkk teeb ka iseseisvalt vajaliku töö ära. Ma tervet plaati korraga ei jõudnudki läbi kuulata, kuna liiga suured ja samas cool'id mõtted tulid pähe. Näiteks mõtlesin aknast välja vaadates, et Tallinn on minu oma. Aga nii ei ole ju viisakas mõelda.

12.12.2014 15.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto