Sisukord
Välismaa
Postimees
12.12.2014
Eesti palju õnne Mälumäng IB ja Euroopa kool Vaida sild lammutatakse? Rahvusvahelise õppekavaga koolid Eestis Elisa ja Marco räägivad vabalt kolme keelt tagakülg Erkki-Sven Tüür näitas oma peidus palet Raplamaal süttis rabas kaks turbaauna Ülestunnistajad ei saa kergemaid karistusi Inimröövis haavata saanud naine pääses haiglast Halb maine jätab varsti taksojuhi tööta Eesti lühiuudised male Palo sõlmis parvlaevalepingu Horoskoop Juba 400 last vajab ingliskeelset haridust Majandus Tallink tellib Turust LNG kiirlaeva Palo sõlmis parvlaevalepingu Majanduse lühiuudised Aafrika vältimine on kaotatud võimalus Välismaa Neli Ida-Ukraina tulevikustsenaariumi Euroopa Parlamendi liikmetele saadeti Leedu presidenti KGBga seostav raamat Belgias avati monument Esimese maailmasõja aegsele jõuluvaherahule Välismaa lühiuudised Porošenko palus Venemaalt riigipiiri sulgemist Arvamus Liina Raju: kolmas laps sünnib armastusest Postimees 1929. aastal Joel Volkov: suurem kui sprotid, müstilisem kui laulupidu Peeter Olesk: arusaadav kaitse Rein Reisberg: venekeelse kanali loomise asemel tuleks tasuta eesti keelt õpetada Mihkel Veiderma: olemegi üksinda jäänud Päeva karikatuur Sport Spordi lühiuudised Hinnang esinemisele Sotšis: mitterahuldav, rahuldav või eeskujulik? Howard Frier: isarollist, korvpallist, Eestist ja poliitikast Kuus kuud jälgimist tõi Vungile elu parima lepingu Imeline tagasitulek soosikute sekka Tarbija Uuesti sündinud Köln Vanima jõuluturu leiad Viinist Tartu Tammekal selgus esialgne koosseis Tantsutuur näitab võluvat liikumist Tantsimine annab teise elu Ihaste uusaastaöö trumpab üle kesklinna Naabri jõukusest rohkem loeb tema rahvus Festivali projektijuht süüdistab galeriisid boikotis Meelelahutus Koomiks Sudoku

Euroopa Parlamendi liikmetele saadeti Leedu presidenti KGBga seostav raamat

1 min lugemist
Leedu president Dalia Grybauskaitė. FOTO: SCANPIX

Sel nädalal said Euroopa Parlamendi liikmed Leedu ajakirjaniku kirjutatud ingliskeelsed raamatud pealkirjaga «Punane Dalia» («Red Dalia»). Tegemist on Leedu presidendi Dalia Grybauskaitė karjäärist rääkiva kriitilise teosega, kus väidetakse, et ta oli seotud KGBga.

Raamatu autor Rūta Janutienė väidab, et ei ole raamatute Euroopa Parlamenti jõudmisega seotud ning kuulis sellest alles ajakirjanikelt, kes talt kommentaare palusid, kirjutab ingliskeelne Leedu Delfi. Janutienė kinnitab ka, et ei teadnud midagi ingliskeelse tõlke olemasolust, samuti olevat tõlkes täiesti valed ka kirjastaja andmed.

Leedu europarlamendisaadik Gabrielius Landsbergis kommenteeris, et tegemist paistab olevat järjekordse presidendi maine määrimise kampaaniaga.

«Ei saa olla kokkusattumus, et sellised raamatud, mille eesmärk on president Dalia Grybauskaitėt alandada ja mustata, ilmusid peagi pärast seda, kui ta võttis karmilt sõna Venemaa tegevuse teemadel Ukrainas. Raamat on tõlgitud inglise keelde, toodud Brüsselisse, seda jagatakse tasuta, see toimetati kõigi 751 europarlamendi liikme postkastidesse,» rääkis ta.

Nii paljude raamatute Euroopa Parlamenti toimetamine on kulukas ettevõtmine ning viitab korralikule planeerimisele. Seda enam, et europarlamendi liikmete postkastidele ei saa ligi mitte igaüks.

Janutienė töötas varem Leedu TV 3s ja tegi seal dokumentaalsaateid, ent lasti 2012. aastal lahti just nimelt Grybauskaite perekonnast rääkiva saate pärast. Telekanal teatas, et nende ja Janutienė arusaamad eetikast ja ajakirjanikutöö kvaliteedist lähevad lahku.

Seotud lood
    11.12.2014 13.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto