tagakülg

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Šimpansid Pino ja Betty.
Šimpansid Pino ja Betty. Foto: Maaja Kitsing

Loomaaia uudised

Tegus nädalalõpp

Täna algusega kell 14 heliseb keskkonnahariduskeskuse suures auditooriumis Otsa-kooli puhkpilliorkestri ja bigbändi jõulukontsert Sirly Illak-Oluvere ja Siim Aimla juhatusel.

Homme tähistatakse loomaaias rahvusvahelist ahvipäeva. Keskkonnahariduskeskuse fuajees tervitavad kohaletulnuid Brasiilia vihmametsade asukad valgetups-marmosetid, kell 10 algab looduskoolis kogupere õpituba «Ahvist inimeseks». Troopikamajja tasub jõuda kell 11, mil kääbusmarmosetid saavad kätte oma hilise hommikusöögi, šimpansid (pildil neist Pino ja Betty) aga asuvad nautima pidulikku jõululõunat, mille serveeris neile nende vader Viasat. Kell 11.30 toimub šimpanside maalitud originaalsärkide oksjon.

Ahve vahendavad inimestele Imbi Taniel ja Aleksei Turovski. Päevakangelastele kaasa võetud kingitused – pähklid, rosinad, kuivatatud puuviljad – saab panna loomaaia kassade juures olevatesse annetuskastidesse.

Lisaks möödunud neljapäeval ilmavalgust näinud india rippkõrvkitse tallele sündis laupäeval juurde veel kaks tallekest. Läinud pühapäeval kolis elevandimajja elama kodune lemmikloom, Aafrika kääbussiil Snufi. Eluslooduse klassis aga leidsid uue elupaiga neli sebra-amadiini.

Täna: postimees.ee

teeb otseülekande HND, Terminaatori ja Revolveri rokikontserdist.

Esmaspäeval Postimehes

«Kasu» külg tutvustab uusi euronõudeid toiduainete pakenditele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles