Sisukord
AK
Postimees
13.12.2014
Eesti Horoskoop dilbert Mälumäng male tagakülg palju õnne 1312esikülg Eesti lühiuudised Rauterite maaletooja Raadiomaja saab 50 000 euro eest kunsti «Ma olen pahv»-mees Piiriülene raha poliitikas Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Riigi kulukas meelemuutus Ebatavaline kollektsioon tõi valitsusse jõulurahu Majandus Majanduse lühiuudised Paljud helmeid müüvad e-poed on hääbunud Välismaa Poola tunnistab koostööd CIAga Välismaa lühiuudised Putinit kritiseeriv Vene poliitik: olen ohust teadlik Arvamus Rauterite maaletooja Päeva karikatuur Piiriülene raha poliitikas «Ma olen pahv»-mees Päästeingel ja kriminaal Neeme Korv: nõtke e-riigi umbes torud Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Juhtkiri: avatuseta pole vabadust Daniel Coll: jõulud jõulude ajal Kultuur Loomemajanduse õied Taust-mitte-taust Eesti hiphopi Linna Iff Toob pinge majja Haarav taasavastamine Põlev ajalugu Luulehetk – hetk luules Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Sport Spordi lühiuudised Päästeingel ja kriminaal Karikafinaal: Pärnu võimas serv vs TTÜ ühtsus Korvpall on meie mäng! EMi piletid lähevad kui soojad saiad Sportlastele raha! Aga vastutasu? Tarbija Kommentaar: üksinduse õppetunnid Üksiolek kuulub inimeseks olemise juurde AK Põlev ajalugu Haarav taasavastamine Luulehetk – hetk luules Kuidas algajaid pagareid kiusatakse Loomemajanduse õied Vadi on Vadi, siin pole enam midagi teha Aita Andreil, Barbil ja Mihklil inimestega rääkida Eesti hiphopi Linna Iff Mati ja Volli seiklused Vaimutoitu pühadelauale Eiki Nestor: avatud suletud maailmas Kas ooperifantoom vajab riigi toetust? Aja auk. Kiireim piimamees Benny Hill Toob pinge majja Tallinna tramm asus teele Taust-mitte-taust Vaadata tagasi, et minna edasi Jõulukingitus piirivalvele Helge lapsepõlv närustes tingimustes Mihkel Kunnus: kõik noored elumalevasse! Galina Timtšenko: meil oli kaks valikut, Riia või Tallinn Arter Eksklusiivne juhtkiri ETV telejõulumees on tänavu Kersna Horoskoop Arter soovitab Margit Härma: kõige uhkema lakaga isane Pühadeküpsetis Briti moodi Mart Poom: lähen kas või läbi halli kivi Kaks ametit ja kolm last Palju polegi vaja Üks ohuks, teine rohuks, kolmas-neljas hingevõtja Ehi jõulud valgeks! Talvised veinisoovitused Nagu roosamanna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tallinna tramm asus teele

2 min lugemist
Antonio Iglesias Sevilla trammitehase direktor FOTO: Erakogu
Tellijale Tellijale

Hola, senjoorid ja senjoriitad! Nagu näete ongi teie Tramm valmis! Oi-oi-oi, ja teie selles kahtlesite nagu tobukesed! Kas arvasite, et ega tänapäeval ei suudagi keegi enam Hispaania Trammi teha! Poleks ka ime! Ega ehtsa Hispaania Trammi tegemine ongi suur kunst! Justamento, amigos! Tõeliseid Trammi meistreid on tänapäeval vähe! See pole sul mingine käki tegu! Tõelisel Hispaania Trammil peavad olema Sevilla palisandripuust kaared, mida paenutada jäksavad ainult kõige tugevamad toreadoorid! Castiilia palisandripuust tugikaari tuleb ennem määrida Cordoba paella ja Madeira veiniga, et nemad hirmsat moodi ei krigiseks! Jah, arvata võib, et sellist imet ei ole teie maa rahvas ju varem näinud, sest nagu Tema Hiilgus Hispaania kuningas meile pärast senjoor Savisaarega kohtumist rääkis, vabandage väga, sõidavad teie pealinnas praegu mingisugused nn ungari «trammid», mis on, vabandage väga – üks naljanumber! Sellistel nn ungari trammidel ei ole ju õiget kõla, ega los dynamicot! Ainus, mida ungarlased teha oskavad, on pekk! Aga pekist juba Trammi ei tee. 

Meie Trammid on suurepärased kunstiteosed, nagu te ise peagi veenduda võite, kui meie imeline Tramm aupaukude saatel teie pealinna sisse veereb! Ja pange nüüd hästi tähele, see juhtub varsti! Teie Tramm on juba Konstantinoopolisse jõudnud! Ta ületas Alpid – sedasama metsikut mägiteed pidi, mida mööda Hannibal kord oma sõjaelevantidega Roomat vallutama siirdus! Ja siis heiskas ta Ateenas purjed ja seilas vastutuult üle Bosporuse väina Albaania rannikule, kust siis Türgi kaudu Poolasse läheb, et Peterburist Tallinna jõuda! Aga see väikene ootus on tühiasi, kui te näete, millised kaunid freskod kaunistavad teie Trammi lage! Esimese vaguni laes on fresko, mis kujutab viimset kohtupäeva, teise vaguni lage ja pilastreid kaunistavad piibli­stseenid Noa laeva, Pileami eesli ning Taaveti ja Koljati võitlusega – ja mis peamine, kogu selle ime on ehtsa mürri ja viiruki abiga sisse õnnistanud meie auväärne Sevilla peapiiskop don Pedro Gonzales isiklikult!

12.12.2014 15.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto