L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Talisupluspidu kulges tormi tähe all

Risto Mets
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Kõige kauem oli vees ning viis taliujumisfestivali "Anne Ahven" rändkarika endaga kaasa taas Henri Kaarma. 
.
ma/Foto MARGUS ANSU POSTIMEES
Kõige kauem oli vees ning viis taliujumisfestivali "Anne Ahven" rändkarika endaga kaasa taas Henri Kaarma. . ma/Foto MARGUS ANSU POSTIMEES Foto: Margus Ansu

Laupäeval Anne kanalil peetud Anne Ahvena talisuplusfestival kulges tormi tõttu üsna ekstreemsetes oludes. Vesi kippus 25 meetri pikkuses jäässe lõigatud kanalis lainetama ja pritsima, torm murdis lahti üha uusi jäätükke ning tõukas neid ujujate teele.

Enne kui mitmekümnel Tartust, Pärnust, Tallinnast ja mujaltki pärit külma vee austajal lubati vette minna, avas abilinnapea Valvo Semilarski kirvehoobiga jäätükki purustades suplejate uue ujumissilla.

Staažikate, juba paarkümmend aastat talisuplust harrastanute kõrval leidus mitmeid julgeid, kes läksid külma vette esimest korda. Vähem harjutanud kastsid end lihtsalt korraks märjaks, veidi kogenumad ujusid aja peale juba 50 või 100 meetrit. Pärast kümblust sai keha kiiresti soojaks tünnisaunas.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles