T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kergejõustik dopingut täis? 225 kahtlusalust!

Jaan Martinson
, spordiajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Kergejõustiku kohal on varjud. Küsimus pole mitte selles, et kahtlusaluseid on palju, vaid et kahtlustele ei pööratud tähelepanu.
Kergejõustiku kohal on varjud. Küsimus pole mitte selles, et kahtlusaluseid on palju, vaid et kahtlustele ei pööratud tähelepanu. Foto: Reuters/Scanpix

Kergejõustikumaailma on räsimas laiaulatuslik dopinguskandaal. Nagu selgus, viitasid aastatel 2006–2008 võetud vereproovid suisa 225 atleedil 39 riigist – eestlasi nende seas pole – võimalikule keelatud ainete tarvitamisele või verega manipuleerimisele, kuid rahvusvaheline alaliit ei võtnud vähimatki ette, hoopis peitis skandaalsed andmed kapinurka.

Võimalike patuste seas on kolm Londoni olümpiavõitjat, maailmameistreid ja medaliste. Mitmel puhul olevat verenäitajad olnud uskumatud. Kui koondandmete piirväärtus, mille ületamine viitab dopingu kasutamisele, on 125, siis «parim» mees sai tulemuseks 167,63, «rekordnaine» aga 170,03! Mõistagi üritasid kergejõustikujuhid – nad ei hakanud midagi tagasi ajama, kuigi andmed olla neilt lihtlabaselt pihta pandud – juhtunut selgitada. Maailma need selgitused ei rahuldanud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles