R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Onksion: Toobal ja Laasi soovitasid anda valeütlusi

Karin Kangro
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Priit Toobal, Lauri Laasi ja Ivor Onksion kohtus.
Priit Toobal, Lauri Laasi ja Ivor Onksion kohtus. Foto: Mihkel Maripuu / Postimees

Võõrale meilikontole sisenemise, e-kirjadega tutvumise ja nende edastamise tõttu kohtus süüdi mõistetud Ivor Onksioni (pildil) ütluste kohaselt soovitasid keskerakondlased Priit Toobal ja Lauri Laasi tal asja ilmsiks tulekul anda kaitsepolitseile valeütlusi ning tegid ettepaneku hävitada tema kasutuses olnud sülearvuti. Harju maakohtu läinud reedel avaldatud motiveeritud otsuse kohaselt on need väited leidnud tunnistajate ütlustega ka kinnitust.

End kohtuistungil sõnumisaladuse rikkumises süüdi tunnistanud, kuid eraviisilist jälitustegevust eitanud Ivor Onksioni ütluste kohaselt kogus ja edastas ta Priit Toobalile ja Lauri Laasile infot Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) kohta nende korraldusel ja palvel. Toona SDEsse kuulunud Onksion töötas Tallinna linnavolikogu aseesimehe nõunikuna alates 2010. aasta sügisest kuni 2011. aasta sügiseni ning hakkas siseinfot edastama 2011. aasta kevadel. Toobal olevat avaldanud Onksionile ka survet, et ta jätkaks SDEs ja oma senisel töökohal, et oleks võimalik koguda kasulikku infot. 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles