L, 3.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Küsimused:

1. 2007. aastal võttis FIFA vastu otsuse, millega keelati ametlike jalgpallivõistluste mängimine kõrgemal kui 2500 meetrit merepinnast. Millist riiki puudutas see keeld kõige valusamalt?

2. Millise populaarse joogi esimeseks nimeks oli «Bradi jook»?

3. 23. novembril lõppes 2014. aasta vormel-1 sarja järjekordne hooaeg. Viimase, Abu Dhabis toimunud võidusõidu võitis ja krooniti ka maailmameistriks britt Lewis Hamilton. Esmakordselt võistlussarja ajaloos võis autodel näha Eesti firma logo. Logo ehtis Caterhami meeskonna autosid. Milline Eesti firma teenis sellise au ja tähelepanu?

4. Maailma üks kuulsamaid operetiduette on «Lippen schweigen», mida esitavad Hanna ja Danilo. Mis operett? Väidetavalt olla Adolf Hitler seda tükki vaatamas käinud üle 90 korra.

5. Võrtsjärv, Eesti suurim sisejärv, on läbivoolujärv, kus vesi vahetub umbes ühe aastaga. Veevahetuse tagavad sisse voolavad kraavid, ojad ja jõed: üheksa peakraavi, seitse oja ja viis jõge. Nimetage Võrtsjärve vett toovad jõed.

Vastused:

1. Boliiviat.

2. Pepsi-Cola. Nimi 1898. aastal joogi leiutanud Caleb Bradhami järgi.

3. Koolitus- ja turundusfirma EXEX.

4. Ferenc Lehári «Lõbus lesk» («Die lustige Witwe», 1905).

5. Väike-Emajõgi, Õhne, Tarvastu, Tänassilma ja Rõngu. Kevadise suurvee ajal voolab teinekord ka Suur-Emajõgi tagurpidi järve.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles