Sisukord
Eesti
Postimees
16.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Ilmunud on Johannes Hindi vanglapäevikud tagakülg Eesti lühiuudised Kohus tunnistas Rasmus Vesiloo peksmises süüdi Kapo pidas kinni Venemaa spioonisaates esinenud Karl Paksu Reformierakonna toetus suurenes konkurentide ees Draamateatri jõulusahvris käis vilgas kauplemine Kapo tehnik jutustas end suureks riigireetjaks Õnneliku lõpuga lugu: narvalane sai isaõigused Majandus EXPOst loobumine läheks riigile maksma üle miljoni euro Majanduse lühiuudised Bitcoin pakub võimalust rahapesuks Välismaa Välismaa lühiuudised Dresdenis tõstab pead veider protestiliikumine Sydney pantvangidraama lõppes ründaja ja kahe kohvikukülastaja surmaga Arvamus Aimar Ventsel: Saksa kiri Venemaast Ahto Lobjakas: mitu auku on sõelas? Urmas Viilma: kiriku ja riigi risttee (1) Vastukaja Juhtkiri: Venemaa veider võte propagandasõjas Jaanus Piirsalu: «Teie ja meie Vabaduse eest!» Postimees 1934: salakaubitsejad peksid kaasosanikku Päeva karikatuur Sport Bengals purustas müüdi supermehest Spordi lühiuudised Põnevuspaarid, õnnelikud suursoosikud ja üllatajad Tänak: võistlusauto peab olema sõitja nägu Nõmme Kalju ajaloos keerati uus lehekülg Tallinn Savisaar ilmus nii telesse kui tänavatele Tartu Mahetoit jõuab visalt lasteaeda Uue bändi bluusiplaadil särab suupill Moelooja valmistab hobi korras omanäolisi kleite ja pulmarõivaid Mahetoit säästab organismi ja keskkonda Uue silla ületamine kätkeb ohte Rock läheb püüdma eurosarja alagrupi võitu Tartlane pildistab kodulinna Volikogu laitis oma kauplusauto maha Valvo Semilarski: Tartu kergliiklusteede tänane ja homne päev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Meie olümpialootus, tõstja Mart Seim püstitas hiljuti Almatõs kuus Eesti rekordit tõstmises ja tuli MMil neljandale kohale. Nii tõukamise 246 kilogrammi kui ka kogusumma 431 kilogrammi on väga kõrgest klassist. Mardi treener on oma ala spetsialist: ta on 10-kordne Eesti meister, tõuganud 227,5 kilogrammi ja saanud kogusummaks 392,5 kilogrammi. Kes?

2. Selle Skandinaavia jumalanna järgi on germaani keeltes saanud nimetuse üks nädalapäev, üks element Mendelejevi tabelis, mitu asteroidi, fauna esindajat jne. Olles viljakuse, armastuse, sõja, ilu ja nõiakunsti jumalanna, on ta Põhjamaade populaarsemaid mütoloogilisi tegelasi. Mis on ta nimi? Teda on sagedamini kujutatud sõitmas kaarikuga, kaariku ees kassid.

3. Nõmme linn eksisteeris aastatel 1926–1940. Linn jõudis selle ajaga valida ka ühe ja ainsa aukodaniku. Kes on see Tartu Ülikooli audoktor, kelle omapärast näovaadet on nautinud enamik eestlasi?

4. Mis nime kandis Eesti firma – maailma suurim suusatootja 2000. aastal?

5. 2007. aastal avati Moskvas Võitluse väljakul mälestussammas (skulptorid Valeri Kuznetsov ja Sergei Mantšerev) ühele populaarsele kirjandusteosele. Teose peategelast kujutava monumendi postamendile on raiutud õpetlik tarkuseiva: «Нельзя доверять мнению человека, который еще не успел похмелиться.» («Ei saa, ei või ega tohi usaldada selle inimese arvamust, kes pole jõudnud veel pead parandada.») Mis teosest on jutt?

Vastused:

1. Alar Seim, Mart Seimi isa.

2. Freyja ehk Vanadis.

3. Kristjan Raud.

4. Visu.

5. Venedikt Jerofejevi «Moskva–Petuški», peategelaseks intellektuaalne alkohoolik Venitška (Venja).

Seotud lood
    15.12.2014 17.12.2014
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto