Sisukord
Äriuudised
Postimees
16.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Ilmunud on Johannes Hindi vanglapäevikud tagakülg Eesti lühiuudised Kohus tunnistas Rasmus Vesiloo peksmises süüdi Kapo pidas kinni Venemaa spioonisaates esinenud Karl Paksu Reformierakonna toetus suurenes konkurentide ees Draamateatri jõulusahvris käis vilgas kauplemine Kapo tehnik jutustas end suureks riigireetjaks Õnneliku lõpuga lugu: narvalane sai isaõigused Majandus EXPOst loobumine läheks riigile maksma üle miljoni euro Majanduse lühiuudised Bitcoin pakub võimalust rahapesuks Välismaa Välismaa lühiuudised Dresdenis tõstab pead veider protestiliikumine Sydney pantvangidraama lõppes ründaja ja kahe kohvikukülastaja surmaga Arvamus Aimar Ventsel: Saksa kiri Venemaast Ahto Lobjakas: mitu auku on sõelas? Urmas Viilma: kiriku ja riigi risttee (1) Vastukaja Juhtkiri: Venemaa veider võte propagandasõjas Jaanus Piirsalu: «Teie ja meie Vabaduse eest!» Postimees 1934: salakaubitsejad peksid kaasosanikku Päeva karikatuur Sport Bengals purustas müüdi supermehest Spordi lühiuudised Põnevuspaarid, õnnelikud suursoosikud ja üllatajad Tänak: võistlusauto peab olema sõitja nägu Nõmme Kalju ajaloos keerati uus lehekülg Tallinn Savisaar ilmus nii telesse kui tänavatele Tartu Mahetoit jõuab visalt lasteaeda Uue bändi bluusiplaadil särab suupill Moelooja valmistab hobi korras omanäolisi kleite ja pulmarõivaid Mahetoit säästab organismi ja keskkonda Uue silla ületamine kätkeb ohte Rock läheb püüdma eurosarja alagrupi võitu Tartlane pildistab kodulinna Volikogu laitis oma kauplusauto maha Valvo Semilarski: Tartu kergliiklusteede tänane ja homne päev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Bitcoin pakub võimalust rahapesuks

4 min lugemist
Aivar Paul FOTO: Sander Ilvest

Eestis on virtuaalraha Bitcoinidega kauplejate suhtes alustatud kaks menetlust. Rahapesu andmebüroo juht Aivar Paul põhjendab ranget suhtumist sellega, et Eesti on rahapesu transiitriik.

Tellijale Tellijale

Eesti Bitcoinide vahendajaga võeti ühendust ja avaldati soovi osa Bitcoine. Ent raha, mis virtuaalraha vastu vahetati, oli varastatud Saksamaalt. Rahapesu andmebüroo edastas materjalid kriminaalasja algatamiseks prokuratuurile ja algatati kriminaalmenetlus, mille üks eesmärke oli saada vastus küsimusele, kas varastatud raha eest Bitcoine müünud inimene aitas rahapesule kaasa teadlikult.

Kahtlustatavat kaitsnud advokaadibüroo Glimstedt vandeadvokaat Priit Lätt sõnas, et kuigi kriminaalmenetluse ajendiks võis olla rahapesu ja arvutikelmus, ei süüdistatud tema klienti nende kuritegude toimepanekus.

Süüdistuse tõi kaasa hoopis seaduseparagrahv, mille järgi peavad Eestis kõik alternatiivsete makseteenuste vahendajad end registreerima ning erinevalt varasemast on nüüd tarvis ka rahapesu andmebüroo tegevusluba. 

15.12.2014 17.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto