Sisukord
Eesti
Postimees
16.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Ilmunud on Johannes Hindi vanglapäevikud tagakülg Eesti lühiuudised Kohus tunnistas Rasmus Vesiloo peksmises süüdi Kapo pidas kinni Venemaa spioonisaates esinenud Karl Paksu Reformierakonna toetus suurenes konkurentide ees Draamateatri jõulusahvris käis vilgas kauplemine Kapo tehnik jutustas end suureks riigireetjaks Õnneliku lõpuga lugu: narvalane sai isaõigused Majandus EXPOst loobumine läheks riigile maksma üle miljoni euro Majanduse lühiuudised Bitcoin pakub võimalust rahapesuks Välismaa Välismaa lühiuudised Dresdenis tõstab pead veider protestiliikumine Sydney pantvangidraama lõppes ründaja ja kahe kohvikukülastaja surmaga Arvamus Aimar Ventsel: Saksa kiri Venemaast Ahto Lobjakas: mitu auku on sõelas? Urmas Viilma: kiriku ja riigi risttee (1) Vastukaja Juhtkiri: Venemaa veider võte propagandasõjas Jaanus Piirsalu: «Teie ja meie Vabaduse eest!» Postimees 1934: salakaubitsejad peksid kaasosanikku Päeva karikatuur Sport Bengals purustas müüdi supermehest Spordi lühiuudised Põnevuspaarid, õnnelikud suursoosikud ja üllatajad Tänak: võistlusauto peab olema sõitja nägu Nõmme Kalju ajaloos keerati uus lehekülg Tallinn Savisaar ilmus nii telesse kui tänavatele Tartu Mahetoit jõuab visalt lasteaeda Uue bändi bluusiplaadil särab suupill Moelooja valmistab hobi korras omanäolisi kleite ja pulmarõivaid Mahetoit säästab organismi ja keskkonda Uue silla ületamine kätkeb ohte Rock läheb püüdma eurosarja alagrupi võitu Tartlane pildistab kodulinna Volikogu laitis oma kauplusauto maha Valvo Semilarski: Tartu kergliiklusteede tänane ja homne päev Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kapo pidas kinni Venemaa spioonisaates esinenud Karl Paksu

1 min lugemist
Karl Paks FOTO: Internet

Kaitsepolitsei pidas eile kinni Karl Paksu (62, pildil), kes figureeris Venemaa telekanali NTV samas saates, kus varem kaitsepolitseis töötanud Uno Puusepp tunnistas, et oli aastaid Venemaa julgeolekuteenistuse (FSB) agent.

Kaitsepolitsei büroojuht Andres Kahar kinnitas Postimehele, et Paks on tõepoolest kinni peetud. Samas ei ole tema sõnul võimalik menetluse huvides avaldada, millises kriminaalasjas ja mis on tema kahtlustuse sisu.

Äriregistri andmetel on Paks Relvastatud Konfliktide ja Sõjaväeteenistuse Eesti Veteranide Liidu «Võitlusvendlus» juhatuse liige. Mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri andmetel kuulub mees alates 2011. aasta sügisest Keskerakonda.

Puusepa väidete kontrollimiseks on riigiprokuratuur ja kaitsepolitsei alustanud kriminaalmenetlust riigireetmist käsitleva paragrahvi alusel. Ta töötas kaitsepolitseis tehnilise spetsialistina 1991. aasta novembrist 2011. aasta aprillini.

NTV filmis näidatakse videosalvestist Paksu vestlusest meestega, keda filmi autorid nimetavad Vene suure kompanii eriteenistuse töötajateks. Videos on ainsana kaadrisse jäänud Paks, tema vestluskaaslased jäävad kaadri taha.

Paks vastab videos esialgu eitavalt küsimusele, kas ta on kapo töötaja. Hiljem ta aga ei eita, et tal on kaitsepolitseiga kontaktid.

Paks räägib filmis näidatud videosalvestises, et tal on kaitsepolitseiga sõlmitud nn tööleping. Mees räägib, et tal on kapos oma kuraator nimega Ahto, ja kirjeldab tema välimust.

Videosalvestise lõpus lubab Paks anda eriteenistuse töötajatele teada igasugustest kontaktidest kapo või mõne muu struktuuri töötajatega.

Seotud lood
15.12.2014 17.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto