T, 21.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Jalgpalli maailmameistrivõistluste ja olümpiamängude järel peetakse just seda maailma kolmandaks suurürituseks. Järgmine selline toimub järgmisel aastal Milanos. Mis üritus?

2. Valik reklaamlauseid: 1984. aastal «Uue põlvkonna valik», 1999. aastal «Võta elult kõik», 2010. aastal «Kõik alles algab», 2014. aastal «Ela nüüd ja praegu» ... Toodet, mida  nende lausetega reklaamitakse, on tarbinud suur osa inimkonnast. Mis toode?

3. Riis on paberi(koguse) mõõtühik, mis jaguneb 20 väiksemaks ühikuks. Mis ühikuks?

4. Malemängus on oluliseks osaks avang. Pea kõikidel avangutel on oma nimetused, mitmel puhul riikide või maade nimed. Kui enamik avanguid algab käiguga e2–e4 või d2–d4, siis küsitava avangu tunnuskäik on c2–c4. Mis maa nimega avang? Mustade võimalikud vastukäigud on Rf6, e5, e6, c5, c6, g6.

5. Maailma vanimaks blogijaks peetakse üht maailmakuulsat näitlejat, kelle vanus läheneb sajale, kuid kes regulaarselt blogib populaarses suhtluskeskkonnas MySpace, samuti Huffington Postis. Sündides sai ta nimeks Issur Danielovitch, üles kasvas aga kui Izzy Demsky. Oma praeguse nime võttis ta endale enne Teist maailmasõda. Kellest jutt?

Vastused:

1. Maailmanäitus (EXPO).

2. Pepsi-Cola.

3. Raamatuks. Raamat omakorda jaguneb 24–25 poognaks.

4. Inglise avang.

5. Kirk Douglas.

Tagasi üles