Sisukord
Kultuur
Tänane leht
17.12.2014
Eesti male Mälumäng dilbert palju õnne Horoskoop tagakülg Eestlane peab Helsingis näljastreiki Paks pääses vabadusse Eestlased guugeldasid Elronit ja Evelin Ilvest Eesti lühiuudised Chiesa kavatseb Eestisse naasta Politseinike vormiriided läbisid uuenduskuuri Sotsiaalministeerium võtab tööle e-teenuste asekantsleri Apteekrid käisid Toompeal meelt avaldamas Rahumägi: info vananeb poole aastaga Suur noos – Rail Balticu liiprid Majandus Analüüs: Vene finantsturgudel valitseb paanika Majanduse lühiuudised Naftabarreli hind langes juba alla 60 dollari Välismaa Väliste lühiuudised Ukraina seisab ajakirjanikele ohtlike kohtade seas Süüria kõrval Helsingi narkopolitsei eksjuhi kohtuasja arutamine algab Trevocist Arvamus Markku Heikkilä: Marss läheneb, Tampere kaugeneb Rait Maruste: kuidas riigireformida riigikogu? Vahetund Postimehega Postimees 1910. aastal Avo-Rein Tereping: räägi kingituse juurde lugu Päeva karikatuur Juhtkiri: Venemaa majanduse riskid said tegelikkuseks Aarne Seppel: koostöö plaanimine Kultuur IMAXi kino online-piletimüük jooksis kokku Kultuuri lühiuudised Sport Kaotus, mis ei viinud tuju nulli Senine murekoht valmistas treenerile ikka pettumuse Spordi lühiuudised Itaalias pallivad eestlased: siin mängitakse targalt, jõuliselt ja kiirelt Tallinn Uus Pargi&Reisi süsteem käivitub visalt Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: kogu tõde vererõhust Tartu Piltuudis: Väike köök pakatab kingitustest Lumepuudus sunnib lahendusi otsima Riia mäe väike toidukauplus sulges uksed Pommirühmal ajas üks töö teist taga Esimesse klassi läheb sügisel 1300 last Enam kui pooli loomeinimesi saadab ettevõtluses edu Raul Oreškin: loomeinimesed vajavad julgustust Meelelahutus Koomiks Sudoku

IMAXi kino online-piletimüük jooksis kokku

2 min lugemist
Esimene IMAX kino Balti- ja Põhjamaades FOTO: www.jevi.ee/Kosmos

Veidi aega pärast Kosmos IMAXi kino online-piletimüügi algust täna keskpäeval jooksis süsteem juba tehnilistel põhjustel kokku.

«Kasutame samasugust piletimüügisüsteemi, mis teenindab kinosid mitmel pool maailmas,» ütles Kosmos IMAXi juht Rein Palosaar ning lisas, et suur huvi piletite vastu tuli neile üllatusena. Tehnikud tegelevad praegu (teisipäeval kl 17.00 – toim) sellega, et keskkond võimalikult kiiresti taas püsti saada. Palosaar ei osanud hinnata, kui palju pileteid jõuti enne süsteemi kokkukukkumist müüa. 

Kalleim IMAX 3D-formaadis filmi pilet hakkab Kosmose kinos maksma 11.90. Võrdluseks: Coca-Cola Plazas maksab kalleim 3D-filmi pilet 8.40 ja Solarise kinos 8 eurot. Kinopileti keskmine hind oli Eestis mullu 4,6 eurot. Kõige odavam 3D IMAXi pilet maksab lastele 5.20 ja täiskasvanutele 8 eurot; 2D IMAX vastavalt 4.30 ja 7.50 eurot. Palosaare sõnul maksavad IMAXi filmide piletid maailmas 30-50% rohkem kui tavakinodes. «Meie jääme teistega võrreldes sinna odavam poole peale,» ütles ta.

Piletihinna määrab peamiselt kõrgem kulutuste määr, mis tehakse selles formaadis filmide tootmiseks ja näitamiseks.

Vähemalt jaanuari keskpaigani jääb «Kääbik: viie väe lahing» ainsaks IMAX-formaadis filmiks Kosmose repertuaaris. Järgmise pealkirja ei tahtnud Palosaar veel nimetada. Küll mainis ta, et tuleval aastal täiendatakse repertuaari ka populaarteaduslike, kuni 50-minutiliste IMAX-filmidega, mis mujal maailmas on laialt levinud ja viivad vaataja näiteks kosmosesse, veealusesse maailma kui ka loomariiki.

Peale suurima, 322-kohalise ja 300 ruutmeetrise ekraaniga IMAXi saali on Kosmoses aga ka kaks väikest, 48-kohalist saali, mis jäävad tavarepertuaari jaoks. Reedest näiteks on seal kavas «Vääramatu jõud», «Solani ja Ludvigi jõulud», «7. pöialpoiss», «Hectori õnneotsingud» ja «Exodus: jumalad ja kuningad».

Ühes neist saalidest on kasutusel ka Eesti esimene Dolby Atmos helisüsteem, mis Kosmose puhul tähendab Palosaare sõnul piltlikult seda, et vaataja kuuleb heli korraga rohkem kui 20 kõlarist – erinevalt tavapärasest 5.1 surround-süsteemist, kus kasutusel on kuus kõlarit.

Tõsi, selliseid filme pole maailmas veel kuigi palju – ja nii jääb ka esimese Dolby Atmos-süsteemi filmi linastus Kosmoses järgmisse aastasse.

Kosmose kino avab uksed sel neljapäeval, esimesed seansid on sel reedel.

Seotud lood
16.12.2014 18.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto