T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eestlane peab Helsingis näljastreiki

PM Majandus
Eestlane peab Helsingis näljastreiki
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti ehitusettevõtja Rain Kolga alustas eelmisel nädalal Helsingis näljastreiki protestiks ametnike kiusamise vastu, kirjutas Helsingin Sanomat.

Kolga sõnul on Soomes töötervishoiu ja tööohutuse järelevalvega tegeleva Aluehallintovirasto (Avi) ametnikud pärast septembrit kolm korda tema ettevõtte ehitusplatsil käinud ja teinud ettekirjutusi, mis pole ettevõtja sõnul õiged.

Kolga advokaat on võtnud ühendust ka politseiga, soovides, et uuritaks, kas Avi ametnik pole rikkunud oma ametikohustusi või käitunud rassistlikult.

Avi teatel teevad nad ainuüksi Lõuna-Soomes ligi 10 000 inspektsiooni ja ametnike tegevuse kohta tuleb vaevalt 30 protesti. Asutuse töökaitseosakonna juhataja Kaarina Myyri-Partanen ütles, et välismaalastest ehitajate järele valvatakse täpselt samamoodi kui kodumaistegi.

Kolga teatel alustas ta näljastreiki eelmisel esmaspäeval ning on sestsaadik kaotanud kaalust kümmekond kilo. «Lõpetan selle kahel juhul: kas politsei alustab eeluurimist või Avi võtab kõik alusetud nõudmised tagasi,» ütles ta ajalehele.

Tagasi üles