Sisukord
Eesti
Postimees
17.12.2014
Eesti male Mälumäng dilbert palju õnne Horoskoop tagakülg Eestlane peab Helsingis näljastreiki Paks pääses vabadusse Eestlased guugeldasid Elronit ja Evelin Ilvest Eesti lühiuudised Chiesa kavatseb Eestisse naasta Politseinike vormiriided läbisid uuenduskuuri Sotsiaalministeerium võtab tööle e-teenuste asekantsleri Apteekrid käisid Toompeal meelt avaldamas Rahumägi: info vananeb poole aastaga Suur noos – Rail Balticu liiprid Majandus Analüüs: Vene finantsturgudel valitseb paanika Majanduse lühiuudised Naftabarreli hind langes juba alla 60 dollari Välismaa Väliste lühiuudised Ukraina seisab ajakirjanikele ohtlike kohtade seas Süüria kõrval Helsingi narkopolitsei eksjuhi kohtuasja arutamine algab Trevocist Arvamus Markku Heikkilä: Marss läheneb, Tampere kaugeneb Rait Maruste: kuidas riigireformida riigikogu? Vahetund Postimehega Postimees 1910. aastal Avo-Rein Tereping: räägi kingituse juurde lugu Päeva karikatuur Juhtkiri: Venemaa majanduse riskid said tegelikkuseks Aarne Seppel: koostöö plaanimine Kultuur IMAXi kino online-piletimüük jooksis kokku Kultuuri lühiuudised Sport Kaotus, mis ei viinud tuju nulli Senine murekoht valmistas treenerile ikka pettumuse Spordi lühiuudised Itaalias pallivad eestlased: siin mängitakse targalt, jõuliselt ja kiirelt Tallinn Uus Pargi&Reisi süsteem käivitub visalt Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: kogu tõde vererõhust Tartu Piltuudis: Väike köök pakatab kingitustest Lumepuudus sunnib lahendusi otsima Riia mäe väike toidukauplus sulges uksed Pommirühmal ajas üks töö teist taga Esimesse klassi läheb sügisel 1300 last Enam kui pooli loomeinimesi saadab ettevõtluses edu Raul Oreškin: loomeinimesed vajavad julgustust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur noos – Rail Balticu liiprid

3 min lugemist
Oleg Ossinovski FOTO: Liis Treimann / Postimees

Järgmise kolme-nelja-viie aasta ühe magusaima euroraha suurprojekti Rail Baltic ettevalmistamiseks moodustas majandusminister Urve Palo oktoobri alguses eraldi valdusettevõtte.

Tellijale Tellijale

On see õige või mitte, aga tavaks see on olnud – sarnaste ettevõtete nõukogu kohti on erinevad koalitsioonid jaganud põhimõttel «kaks sulle, kaks mulle». Ettevõtte juht on valitud avaliku konkursiga.

Kõne all oleva meeskonna kiire komplekteerimine tuli Reformierakonnale mõneti üllatusena, sest on tavapärane, et sellise riigiettevõtte nõukogus on vähemalt üks majandusministeeriumi ja üks rahandusministeeriumi ametnik (viimast nõuab ka riigivaraseadus) ning üldise tavana koalitsioonipartnerite mõlema poole esindaja.

Euroopasse viiva Balti riikide ühisettevõtte Eesti tütarettevõtte juhiks sai endine Eesti Raudtee juhatuse liige Indrek Orav (sõelale jäi esmalt seitse, siis kaks kandidaati), nõukogu liikmeteks said Illar Kaasik, Anti Moppel ja Agris Peedu.

Kaasik on kuulunud nii Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) kui ka Reformierakonna ridadesse. Pikemalt ja tihedamalt on ta aga varem olnud seotud sotside ning eeskätt Paloga Viimsi valla asjades (viimane on olnud sotside Viimsi piirkonna juht). Moppel on majandusministeeriumi nõunik, Peedu rahandusministeeriumi esindaja.

Rail Balticu Eesti trassi ehitamise ja sellega seotud ettevõtte mehitamise teeb tähelepanuväärseks see, et sotsiaaldemokraatide suurtoetaja Oleg Ossinovski on välja öelnud, et tal on soov asuda ehitama Eesti Rail Balticu raudteed. See kõik on loogiline, Ossinovski firma Skinest Rail on üks suurimaid Eestis ja tegutseb sel alal väga paljudes riikides.

16.12.2014 18.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto