Sisukord
Eesti
Postimees
17.12.2014
Eesti male Mälumäng dilbert palju õnne Horoskoop tagakülg Eestlane peab Helsingis näljastreiki Paks pääses vabadusse Eestlased guugeldasid Elronit ja Evelin Ilvest Eesti lühiuudised Chiesa kavatseb Eestisse naasta Politseinike vormiriided läbisid uuenduskuuri Sotsiaalministeerium võtab tööle e-teenuste asekantsleri Apteekrid käisid Toompeal meelt avaldamas Rahumägi: info vananeb poole aastaga Suur noos – Rail Balticu liiprid Majandus Analüüs: Vene finantsturgudel valitseb paanika Majanduse lühiuudised Naftabarreli hind langes juba alla 60 dollari Välismaa Väliste lühiuudised Ukraina seisab ajakirjanikele ohtlike kohtade seas Süüria kõrval Helsingi narkopolitsei eksjuhi kohtuasja arutamine algab Trevocist Arvamus Markku Heikkilä: Marss läheneb, Tampere kaugeneb Rait Maruste: kuidas riigireformida riigikogu? Vahetund Postimehega Postimees 1910. aastal Avo-Rein Tereping: räägi kingituse juurde lugu Päeva karikatuur Juhtkiri: Venemaa majanduse riskid said tegelikkuseks Aarne Seppel: koostöö plaanimine Kultuur IMAXi kino online-piletimüük jooksis kokku Kultuuri lühiuudised Sport Kaotus, mis ei viinud tuju nulli Senine murekoht valmistas treenerile ikka pettumuse Spordi lühiuudised Itaalias pallivad eestlased: siin mängitakse targalt, jõuliselt ja kiirelt Tallinn Uus Pargi&Reisi süsteem käivitub visalt Tarbija Lugeja küsib, asjatundja vastab: kogu tõde vererõhust Tartu Piltuudis: Väike köök pakatab kingitustest Lumepuudus sunnib lahendusi otsima Riia mäe väike toidukauplus sulges uksed Pommirühmal ajas üks töö teist taga Esimesse klassi läheb sügisel 1300 last Enam kui pooli loomeinimesi saadab ettevõtluses edu Raul Oreškin: loomeinimesed vajavad julgustust Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rahumägi: info vananeb poole aastaga

4 min lugemist
Riigikogu kahte eelmisse koosseisu kuulunud turvaettevõtja Jaanus Rahumägi. FOTO: Toomas Huik

Venemaa julgeolekuteenistuse (FSB) ajastus väidetava Eesti riigireeturi paljastamisel kõneleb sellest, et kapo on idanaabri luureteenistustele valusalt kandadele astunud. Eesti riigijuhtidele peaks see aga olema märk kiirete muutuste vajalikkusest, leiab riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni kunagine juht Jaanus Rahumägi (Reformierakond).

Tellijale Tellijale

Kõik mõistavad, et Uno Puusepa juhtum on infooperatsioon. Küsimus on, miks nüüd. Puusepp ei kao Moskvast kuhugi, teda võinuks hoida hoopis magusamateks hetkedeks.

Ilmselt soovivad nad hoida päevakorras teemat, mis puudutab kaitsepolitsei usaldusväärsust partnerite silmis. Kapo on teinud hiljuti mõned väga head operatsioonid, mille käigus on Eestis kinni võetud FSB agente. Ilmselt on antud välispartneritele ka kasulikku infot FSB tegevusest mujal.

Saksamaal, Poolas, Bulgaarias ja terves hulgas riikides on viimase aasta jooksul kinni kukkunud väga palju Vene luurajaid. Me ei saa kunagi teada, milline on olnud kapo roll selles.

Selge on, et kaitsepolitseist on saanud eesliinil olev eriteenistus, kes võtab asju väga realistlikult ning on oluline lüli kogu lääne luurekogukonnale pildi loomisel. Võib-olla lihtsalt mingitel inimestel Venemaal tuli mõte Puuseppa kasutada, ja see ei ole seotud pikema plaaniga. See on tavaline eriteenistuste vaheline võitlus.

16.12.2014 18.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto