T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ukraina seisab ajakirjanikele ohtlike kohtade seas Süüria kõrval

Evelyn Kaldoja
Ukraina seisab ajakirjanikele ohtlike kohtade seas Süüria kõrval
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Irma Krat tänavu 21. aprillil, päev pärast Slovjanskis vene võitlejate kätte langemist.
Irma Krat tänavu 21. aprillil, päev pärast Slovjanskis vene võitlejate kätte langemist. Foto: Reuters/ScanPix

«Nad ütlesid ühele meestest: «Too nuga.» Ma kartsin, et nad hakkavad mind lõikuma. Mu käed ja jalad värisesid. Ma peaaegu minestasin. «Käed üles.» Ma tõstsin oma käed. Seejärel haarasid nad mu püksilukust, mu pükstest. Ma mõtlesin, mida nad teevad. Nad tirisid mu pluusi üles ja hakkasid siis lõikama nööpe mu pükstelt,» kirjeldas ukraina ajakirjanik Irma Krat pärast 77-päevast vangistust Ida-Ukraina vene võitlejate käes.

«Pool tundi hiljem ütles üks neist mulle: «Sind süüdistatakse Maidanil Berkuti liikmete peade küljest lõikamises,» meenutas Krat Raadio Vaba Euroopale. Muuseas väitsid kinnipidajad 29-aastasele Kratile, et neil on video, millel ajakirjanik tirib Berkuti liikmetelt küüsi ja ajab neile küünte alla nõelu.

Tunde hiljem tulid vene võitlejad Krati juurde jutuga, et nad siiski eksisid – nende väidetaval piinamisvideol olnud naine polnud siiski tema. Sellegipoolest vedasid maskis mehed ta kinniseotud silmadega Slovjanskis kolleegide ette, teatades, et Krati mitte ei peetud kinni, vaid ta tuli kutsutud külalisena, et kogeda, mis tunne on olla kinnipeetav.

Tagasi üles