Sisukord
Eesti
Tänane leht
18.12.2014
Eesti Maja, mis end ise kütab palju õnne Elron lubab lahendada nutipõlvkonna mure Rongireisijaid ootab ees keeruline aasta Rubla langus peatati Mängurite arv kahaneb nii veebis kui päriselus Esmakordselt ajaloos: Lasnamäe kanalis sõitis tramm Vene majandusgeograaf: veel mõjub propaganda tugevamini kui hinnatõus tagakülg Eesti ettevõtjad hoiavad Venemaal hinge kinni Riigikogu keelas avalikus kohas alkoholi joomise Eesti lühiuudised Asjatundja: Savisaare klipi puhul maksis idee Mälumäng Venemaalased Den za Dnjomile rubla langusest male Põlva saab ülisäästliku riigigümnaasiumi Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgete ametnike ja nende lähedaste tehingud võetakse luubi alla Välismaa USA ja Kuuba taastavad diplomaatilised suhted Pakistan leinab äärmuslaste ohvriks langenud lapsi Arvamus Argo Ideon: mälestused rublast Rene Toomse: kes kontrollib kontrollijaid? Mari Öö Sarv: teeme jõulud inimeste pühaks Heiki Valner: ärge toitke veelinde! Postimees 1926. aastal Päeva karikatuur Kultuur Aleksandr Vassiljevi elegantne ajamasin Sport Spordi lühiuudised Raskes seisus Kalev saab tervenejatest abi Üüratu lepingu eest saaks Kristina mütsi... sõbrahinnaga Kes on Tartu Bigbanki kõige-kõigem? Sõna saavad Meresaar ja Rikberg Tarbija Lihata jõulud peolist nälga ei jäta Tartu Helga Nõu kui hunt lambanahas Jõuluajal saadud kalorid kaovad matkates Maret Maripuu: kukkumist tagasi ei pööra! Uues koolimajas tuleb veel kiivriga käia Vennad ja õde kohtuvad Karlovas Rattaringlus ootab rahastust Märt Meesak: vajame Eestit kõikjal Eestis! Jõuluvana Jaak veiderdamist ei salli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maja, mis end ise kütab

1 min lugemist
Kuldar Leisi energiasäästlik kodu. FOTO: Kristjan Teedema

Ettevõtja ja Põlva volikogu esimees Kuldar Leis kolis koos perega Eesti esimesse liginullenergiamajja mullu veebruaris, hoone projekteerisid Austria arhitektid.

Tellijale Tellijale

Majal on nii elektrit tootvad kui ka soojust salvestavad päikesepaneelid. Viimane rida päikesepaneele on seejuures sätitud nõnda, et need varjaks suvist kõrget päikest – talvel samas paistab päike läbi akende ja soojendab tuba. Veelgi enam, akende vastu, keset maja jääb tambitud savist paks sein, mis soojeneb kiiresti 33 kraadini ja jahtub aeglaselt, olles omalaadne ahi.

Hoone seinad on poole meetri paksused, millest 40 sentimeetri moodustab soojustuseks kasutatud vanapaberist puistevill. Aknad on ehitatud nii, et raam jääb seina sisse – seda niinimetatud külmasilla vältimiseks.

17.12.2014 19.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto