Sisukord
Uudised
Postimees
18.12.2014
Eesti Maja, mis end ise kütab palju õnne Elron lubab lahendada nutipõlvkonna mure Rongireisijaid ootab ees keeruline aasta Rubla langus peatati Mängurite arv kahaneb nii veebis kui päriselus Esmakordselt ajaloos: Lasnamäe kanalis sõitis tramm Vene majandusgeograaf: veel mõjub propaganda tugevamini kui hinnatõus tagakülg Eesti ettevõtjad hoiavad Venemaal hinge kinni Riigikogu keelas avalikus kohas alkoholi joomise Eesti lühiuudised Asjatundja: Savisaare klipi puhul maksis idee Mälumäng Venemaalased Den za Dnjomile rubla langusest male Põlva saab ülisäästliku riigigümnaasiumi Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgete ametnike ja nende lähedaste tehingud võetakse luubi alla Välismaa USA ja Kuuba taastavad diplomaatilised suhted Pakistan leinab äärmuslaste ohvriks langenud lapsi Arvamus Argo Ideon: mälestused rublast Rene Toomse: kes kontrollib kontrollijaid? Mari Öö Sarv: teeme jõulud inimeste pühaks Heiki Valner: ärge toitke veelinde! Postimees 1926. aastal Päeva karikatuur Kultuur Aleksandr Vassiljevi elegantne ajamasin Sport Spordi lühiuudised Raskes seisus Kalev saab tervenejatest abi Üüratu lepingu eest saaks Kristina mütsi... sõbrahinnaga Kes on Tartu Bigbanki kõige-kõigem? Sõna saavad Meresaar ja Rikberg Tarbija Lihata jõulud peolist nälga ei jäta Tartu Helga Nõu kui hunt lambanahas Jõuluajal saadud kalorid kaovad matkates Maret Maripuu: kukkumist tagasi ei pööra! Uues koolimajas tuleb veel kiivriga käia Vennad ja õde kohtuvad Karlovas Rattaringlus ootab rahastust Märt Meesak: vajame Eestit kõikjal Eestis! Jõuluvana Jaak veiderdamist ei salli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uues koolimajas tuleb veel kiivriga käia

2 min lugemist

Klassid, aatrium-puhkeala, õpetajate tuba, spordisaal, peasissekäik ja direktori kabinet selle kohal – Tartus Nooruse tänavale ehitatavas Tamme ja täiskasvanute gümnaasiumi hoones pole praegu kohta, kus ei tööta igat värvi kiivritega ehitajad.

«Töö käib igal tasandil, juurdeehitised on suuresti valmis, suur osa uutest akendest ees,» loetles Nooruse 9 kunagise õppehoone-koolimaja juures suvest saadik tehtud töid Riigi Kinnisvara ASi ehituse projektijuht Sven Saar tehtut.

«Varsti kuulutame välja sisustuse hanke, veebruaris seavad ehitajad põhimajas oma kütte sisse ja algavad sisetööd,» lisas ta. «Oleme graafikus, ma ei näe põhjust, miks uus kool ei saa augustiks valmis, nagu oleme kavandanud.»

Kool võtab ilmet

Uuest peasissepääsust paremale jääva suurema tiiva alumistel korrustel hakkab riigigümnaasiumina tööle tulevikus vähemalt 540 õpilasega Tamme gümnaasium. Tartu täiskasvanute gümnaasiumi kasutusse läheb suurem osa hoone kolmandast ja neljandast korrusest.

Laiendamise käigus on kooli ehitav Riverside OÜ püstitanud kolmekorruselise fuajee koos haldus- ja klassiruumide ning suure auditooriumiga, samuti ventilatsioonikambrid ja majandusruumid. Valmis on liftišaht, sest uusi koole liftita ei tehta.

Välja vahetatakse kõik aknad-uksed, sissekäikudele lisatakse varikatused, muudetakse ruumide planeeringut, uuendatakse tehnovõrgud ning fassaad. Kohati juba valmis otsaseintest on näha, et uus koolimaja tuleb väljast kroonuhall.

Suured klaaspinnad on näiteks Nooruse tänava poole jääva peasissekäigu kohal, kus on ka direktori kabinet, ning aatriumi naabruses loodusklassis ja selle kohal olevas õpetajate toas.

«Alguses vaatasin, et see on tüüpprojekti järgi tehtud koolimaja, mis sellest ikka teha annab,» märkis Sven Saar. «Aga arhitektid on andekad ja leidlikud, tänu neile tuleb siia väga ilus ja hea koolimaja.»

«Uues majas on palju toredaid kohti,» ütles Tamme gümnaasiumi direktor Ain Tõnisson. Tema tahaks hea meelega juba näidata lugemissaaliga aatriumit-puhkekohta, mis kasvab sujuvalt kokku sööklaga, või füüsika- ja keemiaklasside vahele ehitatavat suurt laboriplokki või siis peasissekäiku, mille ette tuleb astmeline õu.

Lisaks rajatakse kooli juurde varikatusega jalgrattaparklad, väiksem ja suurem autoparkla ning kaks palliplatsi.

Viis paralleelklassi

Koolimaja ehitamiseks ja sisustamiseks kulub ligi 7,1 miljonit eurot. Sellest rahast kuus miljonit eurot on ettevõtluse arendamise sihtasutuse kaudu saadud Euroopa regionaalarengu fondi toetus, ülejäänud raha panustas haridus- ja teadusministeerium.

Õppetöö algab Nooruse 9 koolimajas tuleva aasta 1. septembril. «Esialgu meie gümnaasiumis 540 õpilast veel käima ei hakka,» rääkis Ain Tõnisson. Ta selgitas, et praegu on Tamme gümnaasiumis neli 10. ja neli 11. klassi, kes jätkavad uues majas. Järgmisel õppeaastal on kavas vastu võtta viis 10. klassi ning edaspidi peakski nii jätkuma.

Tamme gümnaasiumi tehnoloogia-, meditsiini-, humanitaar- ja loodussuunale lisandub veel üks suund. «Praegu on veel otsustamise koht, uurime ühiskonna ja tööturu vajadusi,» ütles direktor. Õige pea kuulutatakse uus õppesuund välja, sest varakevadel algavad gümnaasiumi sisseastumiskatsed.

Seotud lood
17.12.2014 19.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto