Sisukord
Kultuur
Postimees
18.12.2014
Eesti Maja, mis end ise kütab palju õnne Elron lubab lahendada nutipõlvkonna mure Rongireisijaid ootab ees keeruline aasta Rubla langus peatati Mängurite arv kahaneb nii veebis kui päriselus Esmakordselt ajaloos: Lasnamäe kanalis sõitis tramm Vene majandusgeograaf: veel mõjub propaganda tugevamini kui hinnatõus tagakülg Eesti ettevõtjad hoiavad Venemaal hinge kinni Riigikogu keelas avalikus kohas alkoholi joomise Eesti lühiuudised Asjatundja: Savisaare klipi puhul maksis idee Mälumäng Venemaalased Den za Dnjomile rubla langusest male Põlva saab ülisäästliku riigigümnaasiumi Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgete ametnike ja nende lähedaste tehingud võetakse luubi alla Välismaa USA ja Kuuba taastavad diplomaatilised suhted Pakistan leinab äärmuslaste ohvriks langenud lapsi Arvamus Argo Ideon: mälestused rublast Rene Toomse: kes kontrollib kontrollijaid? Mari Öö Sarv: teeme jõulud inimeste pühaks Heiki Valner: ärge toitke veelinde! Postimees 1926. aastal Päeva karikatuur Kultuur Aleksandr Vassiljevi elegantne ajamasin Sport Spordi lühiuudised Raskes seisus Kalev saab tervenejatest abi Üüratu lepingu eest saaks Kristina mütsi... sõbrahinnaga Kes on Tartu Bigbanki kõige-kõigem? Sõna saavad Meresaar ja Rikberg Tarbija Lihata jõulud peolist nälga ei jäta Tartu Helga Nõu kui hunt lambanahas Jõuluajal saadud kalorid kaovad matkates Maret Maripuu: kukkumist tagasi ei pööra! Uues koolimajas tuleb veel kiivriga käia Vennad ja õde kohtuvad Karlovas Rattaringlus ootab rahastust Märt Meesak: vajame Eestit kõikjal Eestis! Jõuluvana Jaak veiderdamist ei salli Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vennad ja õde kohtuvad Karlovas

2 min lugemist
Ants (vasakult), Jaak, Mart ja Kärt Johanson kohtusid laulukava «Tulge tagasi» tegemiseks Eesti keskel Esna mõisas. FOTO: Margus Tõnnov

Karlova teater on tartlasest kultuurikorraldaja ja muusiku Ants Johansoni sõnul leidnud endale hea õhkkonnaga maja. Kuidas sealne saal laval esineja seisukohalt tundub, saab ta koos õe ja vendadega teada sel reedel.

Ants, Jaak, Mart ja Kärt Johanson tulevad publiku ette laulukavaga «Tulge tagasi». Kuid mitte üksi, vaid koos võluva flöödivõluri Krista Citra Joonasega, kellel on Antsu sõnul peale selle oluline osa Johansonide lugude seadmisel.

Lõppeval aastal on neil valminud hulga uut ühisloomingut.

Midagi on muutumas

«Kümmekonna proovilaagri ja koosmängimise ning ka tuliste vaidluste tulemusena on kuulajate ette tuua uusi lugusid, nagu näiteks «Tulge tagasi», «Sisemeri», «Voola», ja «Hugo»,» märkis vend Ants. «Eriti hea on Jaagu «Sisemeri», millesse ta on pannud mitme aasta mõtted.»

Vend Jaak liigitas selle laulu niisuguste hulka, mis on ennast talle ilmutanud. Viimati juhtus talle selliseid tulema Eesti vabaks laulmise aegadel. Ta on tabanud ennast viimasel ajal tundelt, nagu oleks jällegi 1970. aastate lõpp või 1980. aastad ning nagu oleks lähedal mingi paradigma muutus.

Proovilaagrid olid Esna mõisas. «See on Eesti keskel, kuhu on meil hea Põhja-Eestist ja Lõuna-Eestist kokku tulla,» ütles vend Ants.

Johansonid on kõik peale õe Kärdu sündinud Tartus. «Oma esimesed vääksud tegin Karlovas Salme tänavas, kus elasid mu ema ja isa,» ütles Jaak Johanson.

Tartus on sündinud ka Krista Citra Joonas, kes on Emajõelinnas erinevalt Johansonidest ühtlasi üles kasvanud.

Kaunimad jõulud

Sealsamas Karlova teatri saalis tõi Kaunimate Aastate Vennaskond teisipäeval kuulajate ette kontsertetenduse «Kaunimad jõulud me elus». Plaanitud kontserdid müüdi eelmüügis välja, nii et tuli kavva võtta lisakontserte, mida saab kuulata täna, laupäeval ja 30. detsembril.

Hannes Kaljujärv, Andres Dvinjaninov, Jüri Lumiste, Indrek Kalda ja Toomas Lunge meenutavad aegu lapsepõlvest, mil lumi oli valgem ja tali talvisem.

Nii Kaunimate Aastate Vennaskond kui ka Johansonid ja Krista Citra Joonas viivad oma laule jõulukuul Karlova teatrist kaugemalegi.

Nädal muusikaga

* Sel nädalal on Karlova teater (Tähe 66) muusika päralt.

* Täna, laupäeval ja pühapäeval mitmel kellaajal laulab kauneimaid jõululaule Kaunimate Aastate Vennaskond.

* Reedel kell 19 annavad vennad ja õde Johanson koos Krista Citra Joonasega kontserdi «Tulge tagasi».

Seotud lood
17.12.2014 19.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto