Sisukord
Arvamus
Postimees
19.12.2014
Eesti Eesti lühiuudised dilbert Jõuluvana jagas riigikogu saadikutele nõu ja kinke male Horoskoop palju õnne Mälumäng Kunstnike liit tähistas jõule Erakliinikus sünnitajaist saab toetust mõni üksik Kuldmikrofoni sai Toomas Lasmann Posti teel marihuaanat smugeldanud lähevad vangi Moonika ilmub rahva ette järgmisel aastal «Nigeeria petukirjad» Eestis autoäris Nõrk rubla hakkab pitsitama osa Eesti pensionäridest Majandus Majanduse lühiuudised Swedbanki uus juht lubab klientidele vähem sularaha Välismaa Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Putin: lääs tahab karu ahelatesse panna Kremli suhtumises pole muutust näha Välismaa lühiuudised Arvamus Jüri Vendik: rubla pikee poliitilis-esteetilised tagajärjed Kristo Herzmann: merel ei käida joomas Andrus Karnau: imede aeg Sven Mikser: Eestile toob edu inimestesse investeerimine Postimees 1912: Eesti üliõpilaste olukord laias ilmas Päeva karikatuur Kultuur Väärt raamatud Sport Tartu Bigbank näitas end Euroopas ja õppis Spordi lühiuudised Dopingukaristusest vabanenud ja pronksi võitnud Stepanenko: tunnen end kindlalt Tarbija Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Tartu Piltuudis: haubitsad jõudsid Riia mäele Järjest enam lapsi läheb erikoolidesse ja -klassidesse Julgus tõi kunstnikule preemia Kallastel valmis laevaremondislipp Maksumaksjate arv kasvab Tartus visalt Kallaste uus linnapea tuli pealinnast Tartlase juubel: Jaan Mikk 75 Mikk Kaasik: poliitika tundub ebahuvitav Kaspar Kiisk: buss võiks sõita tihedamini Tartlaste näitust kujundab lätlane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1912: Eesti üliõpilaste olukord laias ilmas

1 min lugemist

Viimase aastakümne jooksul ei ole mitte üksi Eesti üliõpilaste arv kiiresti kasvanud, – kogu üliõpilaste elu-olu on suurelt muutunud. Tartu, endise ainsama üliõpilaste keskkoha kõrvale on Peterburi, Riia, Moskva tõusnud, rida uusi organisatsioonisid: korporatsioonisid, seltsisid on juurde tulnud jne.

Tellijale Tellijale

Suuremaks ja mitmekesisemaks on kasvanud ka üliõpilaste osavõtmine rahvaelust. Pea kõik uuemad kulturi püüded on omale eeskätt meie üliõpilaste keskelt edustajaid leidnud. Kuid õppiva nooresoo tähendus ei seisa mitte üksi selles, et ta on teatavaks kulturi jõuks, – õppiv noorsugu on ühtlasi peegliks, kust vastu ei helgi mitte üksi meie kulturi elu olevik, vaid ka ligem tulevik.

Kahjuks tuntakse meil õppivat noorsugu õieti vähe, iseäranis aga seda osa, mis väljaspool kodumaad õppimas. Puuduvad kindlad teated nii üliõpilaste vaimuelu kui ka eineliste elutingimuste üle. Ometi peaks aga meie üliõpilaste elu-olu iseäraliku tähelepanemise äratama: vähe on maid, kus hariduse omandamine nii ebaloomulistes tingimustes, niisuguste raskustega oleks ühendatud, kui meil Eestis.

18.12.2014 20.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto