Sisukord
Uudised
Postimees
19.12.2014
Eesti Eesti lühiuudised dilbert Jõuluvana jagas riigikogu saadikutele nõu ja kinke male Horoskoop palju õnne Mälumäng Kunstnike liit tähistas jõule Erakliinikus sünnitajaist saab toetust mõni üksik Kuldmikrofoni sai Toomas Lasmann Posti teel marihuaanat smugeldanud lähevad vangi Moonika ilmub rahva ette järgmisel aastal «Nigeeria petukirjad» Eestis autoäris Nõrk rubla hakkab pitsitama osa Eesti pensionäridest Majandus Majanduse lühiuudised Swedbanki uus juht lubab klientidele vähem sularaha Välismaa Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Putin: lääs tahab karu ahelatesse panna Kremli suhtumises pole muutust näha Välismaa lühiuudised Arvamus Jüri Vendik: rubla pikee poliitilis-esteetilised tagajärjed Kristo Herzmann: merel ei käida joomas Andrus Karnau: imede aeg Sven Mikser: Eestile toob edu inimestesse investeerimine Postimees 1912: Eesti üliõpilaste olukord laias ilmas Päeva karikatuur Kultuur Väärt raamatud Sport Tartu Bigbank näitas end Euroopas ja õppis Spordi lühiuudised Dopingukaristusest vabanenud ja pronksi võitnud Stepanenko: tunnen end kindlalt Tarbija Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Tartu Piltuudis: haubitsad jõudsid Riia mäele Järjest enam lapsi läheb erikoolidesse ja -klassidesse Julgus tõi kunstnikule preemia Kallastel valmis laevaremondislipp Maksumaksjate arv kasvab Tartus visalt Kallaste uus linnapea tuli pealinnast Tartlase juubel: Jaan Mikk 75 Mikk Kaasik: poliitika tundub ebahuvitav Kaspar Kiisk: buss võiks sõita tihedamini Tartlaste näitust kujundab lätlane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartlase juubel: Jaan Mikk 75

1 min lugemist
Jaan Mikk FOTO: Margus Ansu

Täna tähistab 75. sünnipäeva Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi emeriitprofessor Jaan Mikk,  kelle elutöö teadlasena seostub ennekõike õppekirjanduse uuringutega ning õpiku tekstide arusaadavuse suurendamiseks tehtud tööga. 

Jaan Mikk on seisnud ja seisab jätkuvalt selle eest, et ülikooli teadusuuringud oleksid võimalikult rohkem suunatud Eesti kooli arengu heaks.

Süsteemse, põhjaliku ja järjekindla teadlasenatuurina on Jaan Mikk oma õpilaste sõnul kollegiaalne juhendaja, kes annab juhendatavale palju vabadust ja juhatab ta märkamatult sobilike lahenduste poole.

Füüsikaõpetajast haridusteadlane muretseb ka praegu järelkasvu pärast: «Praeguse doktoriõppe põhiprobleem on see, et doktorandi stipendium ei võimalda toime tulla ja seetõttu ei ole neil põhitöö kõrvalt aega teadustööga tegeleda.»

Jaan Mikk tunnistab, et on uhke selle üle, et ülikoolis ja Eesti koolides töötab palju väga häid õpetajaid, kelle kujunemist on saanud ka tema omalt poolt toetada. «Viimaste uuringute järgi on 90 protsenti meie õpetajatest oma tööga rahul ja 69 protsenti valiks võimaluse korral uuesti õpetajaameti,» lisab ta oma sõnade kinnituseks.

«Vana kooli mees, kes tunneb kella ja mõistab hinnata enda ja teiste aega,» on teda iseloomustanud nooremad kolleegid. Vaimselt ja füüsiliselt heas vormis teadusemees on jätkuvalt avatud ja aktiivne hariduse uurija, osaleb koolitustel ja tegeleb PISA testide ja nende tulemustega seonduva uurimisega.

Vaba aja veedab Jaan Mikk koos perega kodumajas Veerikul, tal on kolm poega ja kaheksa lapselast. Kõige suurema tänu võlgneb Jaan Mikk enda sõnul oma abikaasale, kes on võimaldanud kõigi nende aastate jooksul tal oma uurimistöösse süveneda.

Seotud lood
18.12.2014 20.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto