Sisukord
Arvamus
Postimees
19.12.2014
Eesti Eesti lühiuudised dilbert Jõuluvana jagas riigikogu saadikutele nõu ja kinke male Horoskoop palju õnne Mälumäng Kunstnike liit tähistas jõule Erakliinikus sünnitajaist saab toetust mõni üksik Kuldmikrofoni sai Toomas Lasmann Posti teel marihuaanat smugeldanud lähevad vangi Moonika ilmub rahva ette järgmisel aastal «Nigeeria petukirjad» Eestis autoäris Nõrk rubla hakkab pitsitama osa Eesti pensionäridest Majandus Majanduse lühiuudised Swedbanki uus juht lubab klientidele vähem sularaha Välismaa Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Putin: lääs tahab karu ahelatesse panna Kremli suhtumises pole muutust näha Välismaa lühiuudised Arvamus Jüri Vendik: rubla pikee poliitilis-esteetilised tagajärjed Kristo Herzmann: merel ei käida joomas Andrus Karnau: imede aeg Sven Mikser: Eestile toob edu inimestesse investeerimine Postimees 1912: Eesti üliõpilaste olukord laias ilmas Päeva karikatuur Kultuur Väärt raamatud Sport Tartu Bigbank näitas end Euroopas ja õppis Spordi lühiuudised Dopingukaristusest vabanenud ja pronksi võitnud Stepanenko: tunnen end kindlalt Tarbija Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Tartu Piltuudis: haubitsad jõudsid Riia mäele Järjest enam lapsi läheb erikoolidesse ja -klassidesse Julgus tõi kunstnikule preemia Kallastel valmis laevaremondislipp Maksumaksjate arv kasvab Tartus visalt Kallaste uus linnapea tuli pealinnast Tartlase juubel: Jaan Mikk 75 Mikk Kaasik: poliitika tundub ebahuvitav Kaspar Kiisk: buss võiks sõita tihedamini Tartlaste näitust kujundab lätlane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Karnau: imede aeg

2 min lugemist
Andrus Karnau FOTO: Pm

Valimised on imede aeg. Õigupoolest öeldakse seda küll jõulude kohta, aga valimiskampaania on kindlasti niisama suur imeliste sündmuste juhtumise aeg. Mõni nädal tagasi arutas valitsus pensioniea kaotamist, täpsemalt öeldes paindlikuks muutmist. Sotsiaalministeerium oli teema põhjalikult ette valmistanud.

Tellijale Tellijale

Valitsus arutas ja andis sotsiaalministrite tandemile rohelise tule asjaga edasi tegeleda. Mis tähendab seda, et esialgse analüüsi põhjal järgnevad õige pea konkreetsed ettepanekud. Kindla pensioniea kadu ei ole juba praegu Eestile võõras teema. Kolmanda samba pensioni võib igaüks siis välja võtta, kui meeldib. Teise sambaga tuleb oodata küll ametliku pensionieani, aga siingi võib inimene teha valikuid. Kindlustusseltsid ja pangad üritavad küll oma sihikindla müügitööga inimest võimalikult vara teise samba pensioni peale saata. Ilmselt on tegemist puhta hoolivusega, millel ei ole mingit seost teenustasudega.

Kui inimene on veidike teadlikum, siis ta on kursis, et teise samba pensioni võib lõpmatuseni edasi lükata. Surmani, kui tahate, et pärijad sularaha võiksid välja võtta. Aga nii kaua kui inimesel on tööd, pole tal teise samba pensioni vaja. Ja selle samba põhimõte on ju selles, et mida kauem koguda, seda suurem tuleb väljamakse. Säästmise ja investeerimise vaates on makseid kasulik võimalikult kaugele edasi lükata.

18.12.2014 20.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto