Sisukord
Välismaa
Postimees
19.12.2014
Eesti Eesti lühiuudised dilbert Jõuluvana jagas riigikogu saadikutele nõu ja kinke male Horoskoop palju õnne Mälumäng Kunstnike liit tähistas jõule Erakliinikus sünnitajaist saab toetust mõni üksik Kuldmikrofoni sai Toomas Lasmann Posti teel marihuaanat smugeldanud lähevad vangi Moonika ilmub rahva ette järgmisel aastal «Nigeeria petukirjad» Eestis autoäris Nõrk rubla hakkab pitsitama osa Eesti pensionäridest Majandus Majanduse lühiuudised Swedbanki uus juht lubab klientidele vähem sularaha Välismaa Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Putin: lääs tahab karu ahelatesse panna Kremli suhtumises pole muutust näha Välismaa lühiuudised Arvamus Jüri Vendik: rubla pikee poliitilis-esteetilised tagajärjed Kristo Herzmann: merel ei käida joomas Andrus Karnau: imede aeg Sven Mikser: Eestile toob edu inimestesse investeerimine Postimees 1912: Eesti üliõpilaste olukord laias ilmas Päeva karikatuur Kultuur Väärt raamatud Sport Tartu Bigbank näitas end Euroopas ja õppis Spordi lühiuudised Dopingukaristusest vabanenud ja pronksi võitnud Stepanenko: tunnen end kindlalt Tarbija Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Tartu Piltuudis: haubitsad jõudsid Riia mäele Järjest enam lapsi läheb erikoolidesse ja -klassidesse Julgus tõi kunstnikule preemia Kallastel valmis laevaremondislipp Maksumaksjate arv kasvab Tartus visalt Kallaste uus linnapea tuli pealinnast Tartlase juubel: Jaan Mikk 75 Mikk Kaasik: poliitika tundub ebahuvitav Kaspar Kiisk: buss võiks sõita tihedamini Tartlaste näitust kujundab lätlane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Putin: lääs tahab karu ahelatesse panna

2 min lugemist
FOTO: SCANPIX

Venemaa president Vladimir Putin võrdles eilsel suurel pressikonverentsil Venemaad karuga, kes ei tohi end lõdvaks lasta, et mitte kaotada küüsi ja hambaid ega saada topisena jahitrofeeks.

Tellijale Tellijale

«Kohe kui küüned ja hambad välja kistakse, ei ole karu enam kellelegi vaja – temast tehakse topis. Asi pole Krimmis, asi on selles, et me kaitseme oma iseseisvust, oma suveräänsust ja õigust olemasolule,» ütles ta. Küünte ja hammaste all tulevat mõista tuumaheidutusjõudu, milleta püütaks Venemaalt kohe ära võtta ka tema loodusvarasid, mistap ei tohi karu lasta end ketti panna.

Sama karu-metafoori kasutati ka pressikonverentsi märulifilmi stiilis reklaamvideos, kus võib kuulda Putinit ütlemas: «Krimm ja Sevastopol on jõudnud tagasi Venemaa rüppe. Kas tahate, et Ukraina valitsus tapaks kõik Ida-Ukraina elanikud? Meie ei taha ega luba seda. Lääne poliitiliselt motiveeritud sanktsioonid on viga. Meie ameeriklastest sõbrad saevad oksa, millel ise istuvad.»

18.12.2014 20.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto