Sisukord
Sport
Postimees
19.12.2014
Eesti Eesti lühiuudised dilbert Jõuluvana jagas riigikogu saadikutele nõu ja kinke male Horoskoop palju õnne Mälumäng Kunstnike liit tähistas jõule Erakliinikus sünnitajaist saab toetust mõni üksik Kuldmikrofoni sai Toomas Lasmann Posti teel marihuaanat smugeldanud lähevad vangi Moonika ilmub rahva ette järgmisel aastal «Nigeeria petukirjad» Eestis autoäris Nõrk rubla hakkab pitsitama osa Eesti pensionäridest Majandus Majanduse lühiuudised Swedbanki uus juht lubab klientidele vähem sularaha Välismaa Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Putin: lääs tahab karu ahelatesse panna Kremli suhtumises pole muutust näha Välismaa lühiuudised Arvamus Jüri Vendik: rubla pikee poliitilis-esteetilised tagajärjed Kristo Herzmann: merel ei käida joomas Andrus Karnau: imede aeg Sven Mikser: Eestile toob edu inimestesse investeerimine Postimees 1912: Eesti üliõpilaste olukord laias ilmas Päeva karikatuur Kultuur Väärt raamatud Sport Tartu Bigbank näitas end Euroopas ja õppis Spordi lühiuudised Dopingukaristusest vabanenud ja pronksi võitnud Stepanenko: tunnen end kindlalt Tarbija Metz — võib-olla paremgi kui Strasbourg Tartu Piltuudis: haubitsad jõudsid Riia mäele Järjest enam lapsi läheb erikoolidesse ja -klassidesse Julgus tõi kunstnikule preemia Kallastel valmis laevaremondislipp Maksumaksjate arv kasvab Tartus visalt Kallaste uus linnapea tuli pealinnast Tartlase juubel: Jaan Mikk 75 Mikk Kaasik: poliitika tundub ebahuvitav Kaspar Kiisk: buss võiks sõita tihedamini Tartlaste näitust kujundab lätlane Meelelahutus Koomiks Sudoku

Dopingukaristusest vabanenud ja pronksi võitnud Stepanenko: tunnen end kindlalt

2 min lugemist
Anita Stepanenko. FOTO: Tairo Lutter.

Eile Kalevi veekeskuses alanud Eesti meistrivõistlused olid pärast võistluskeeldu esimesed Eesti meistrivõistlused Anita Stepanenkole, kes juuli lõpus vabanes dopingutarvitamise tõttu määratud võistluskeelust. «Olen väga rahul,» teatas naiste 50 meetri vabaltujumise finaali järel õnnelik Stepanenko, kellele riputati kaela pronksmedal.

Tellijale Tellijale

Mullu suvel lahvatas Eesti ujumises seninägematu dopinguskandaal, kui treener Nikolai Borzov tunnistas, et oli andnud alaealisele Stepanenkole stanozololi-nimelist keelatud ainet. Dopinguga vahele jäänud neiu sõnul ei teadnud ta ise, et tarvitas keelatud ainet, ja nii määrati talle aastane võistluskeeld. Ametlikele võistlustele polnud Stepanenkol kuni tänavuse juuli lõpuni asja, kuid basseini ei keelanud keegi minna ja nii siirdus ta eelmise aasta sügisel Kalevi ujumiskooli Tõnu Meijeli käe alla.

Stepanenkot eelmise aasta sügisest kuni tänavuse veebruarikuuni treeninud Meijel tunnistas, et noor ujuja tuli tema juurde väga raskes seisus. «Sellisest asjast väljatulemine on üliraske, eriti just nii noorelt ja eriti just tüdrukule,» rääkis Meijel. «Ta harjutas minu silma all väga ilusti seni, kui mulle öeldi, et võistluskeeluga ujuja ei tohi kellegi juhendite järgi treenida. Aga nägin sel ajal hästi, et ta pidi nii mõnigi kord üle elama need süüdistavad pilgud, et näe, sa oled pettur. Praegu loodan ma inimlikust vaatepunktist, et ta on tubli ja tal läheb hästi ja siis peavad punastama need, kes toona niimoodi käitusid,» lisas Stepanenkot raskel ajal toetanud Meijel.

18.12.2014 20.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto