Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. 26. novembril tähistati Eestis kodanikupäeva. Kuulutati välja aasta inimene, kelleks seekord sai Ilma Adamson. Esimest korda anti selline tiitel välja 2003. aastal. Kes oli esimene aasta inimene?

2. Tartus on viimasel ajal suureks probleemiks ebapiisav lennuühendus. Estonian Air tegi tartlaste seas küsitluse, et teada saada, kuhu nad kõige rohkem lennata sooviksid. Milline sihtpunkt oli selle küsitluse järgi populaarseim?

3. Neid on kasutatud Vana-Roomast saati paljudes maailma riikide armeedes. Pärast Teist maailmasõda võeti need kasutusele Varssavi lepingu riikide armeedes. Siiski lõpetati nende kasutamine Saksa DVs juba 1968. aastal. Soomes kasutati neid 2001. aastani, Ukrainas viimati 2004. aastal. Venemaa armeejuhid on nende kasutamise lõpetamist pidevalt edasi lükanud, kuid tänavu jaanuaris kuulutas kaitseministri asetäitja Dmitri Bulgakov, et nende kasutamine Vene sõjaväes on täielikult lõpetatud. Millest on jutt?

4. Mis riigi esimene naisastronaut oli ukraina päritolu Roberta Lynn Bondar? Ühtlasi on ta ka esimene kosmoses viibinud arst-neuroloog.

5. Selle näitleja ja näitekirjaniku mahuka loomingu hulka kuuluvad ka populaarsete seriaalide «Kalevipojad», «Keskea rõõmud», «Ment», «Naabriplika», «Padjaklubi» ja «Ühikarotid» stsenaariumid. Kes ta on?

--------------

Vastused:

1. Lennart Meri.

2. Rio de Janeiro.

3. Jalarätid ehk portjankad.

4. Kanada.

5. Martin Algus.

Seotud lood
    27.02.2020 28.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto