Sisukord
Arvamus
Postimees
20.12.2014
Eesti dilbert Ameeriklane röövis eestlannale kuulunud hinnalise viiuli male Horoskoop palju õnne Mälumäng Stradivari pillidel kosmilised hinnad tagakülg 2012esikülg Algajad juhid ei pääse vahtralehest Eesti lühiuudised «Mandariinid» pääses Oscari-eelvalikusse! Moskva «mutt» … ja teksti luges … Gaas odavneb järgmisel aastal viiendiku võrra Majandus Rahvusmeelne pankur Majanduse lühiuudised Jõululiha võib hinnas tublisti erineda Välismaa Ameeriklane röövis eestlannale kuulunud hinnalise viiuli Stradivari pillidel kosmilised hinnad Välismaa lühiuudised Läti on valmis inforünnakuteks Venemaal ostetakse päris-parmesani kulla hinnaga Castro õnnelik juhus Arvamus Neeme Korv: meer ja Moonika Madis-Ulf Regi: minu päevik 2014 Juhtkiri: samm õiges suunas Päeva karikatuur Rahvusmeelne pankur Moskva «mutt» Castro õnnelik juhus … ja teksti luges … Kultuur Postimehe žürii hindab «Mandariinid» pääses Oscari-eelvalikusse! Popmuusika-aasta 2014 – kesköine välgusähvatus Sport Spordi lühiuudised Suusatamine: ebavõrdne ala, kus rikkus maksab FIFA avaldab vastuolulise raporti Tarvas tahab Soku asendajaks vana sõpra Gustast Tarbija Tehes head teistele, teed head endale AK Monumentaalne Raine Karp Arved Paul «Teekond kirikusse» Ballettmeistri poja memuaarid Tagasivaade «Käitumist juhib ikkagi aju» Üks sõda kahes raamatus Postimehe žürii hindab Küsimused lollide klubile Lasteaiadetektiiv ja päkapikk Naeratusega raamat Mati ja Volli seiklused Rein Veidemann: kui vaba on «vaba aeg»? Teine aju meie kõhus Hallid tsoonid Arhitekt vabama mõttelennu ajast Pallikoondist raputab dopinguteema Lenini õunakook, Stalini uriin ja Brežnevi majoneesipurk Popmuusika-aasta 2014 – kesköine välgusähvatus Arter Arter soovitab Küpseta külluslik jõulusai Tšilliselt tuline õhtupoolik Horoskoop Uus Raisatud väärtaeg Alan Adojaan: osa võiks jäädagi ilupuuks Natuke jõulusoojust Jõulumeeleolus Pariis Urmas Viilma: «Üksikisiku vabadusjumal hakkab valitsema.» Moeblogi: prossid on jälle tegijad Advendiaeg Kassaris Põgus pilk pärlitele Piparkoogimaniakid Üllatavad road verivorstist - supp ja magustoit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Madis-Ulf Regi: minu päevik 2014

4 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

12. detsember

Minu silmaarst doktor O. küsis, kas ma olen lugenud Jaak Valge raamatut «Punased». Tunnistasin üles, et jah, juba teist nädalat üritan, sest see on hästi huvitav. «Siis see on teil sellest,» ütles doktor O. ja kirjutas mulle tilgad. «Teiesuguseid ajaloohuvilisi käib mul siin viimasel ajal palju.»

Jõudsin neid luitunud punaseid tähti veerides kõige põnevama kohani, kus Kingissepp jt põrandaalused liiguvad ringi, saatjateks «terased, aga ka noored ja kenad naised». Loodan, et vahepeal tuleb teine, loetav trükk. Lohutuseks mõtlen, et mul oleks võinud veel hullemini minna: oleks Valge kirjutanud valgetest, oleks olnud ju kontseptsioonipärane trükkida see valgete tähtedega.

Tellijale Tellijale

Tõusis kära, nagu ikka, tühjast asjast: miks on väike reklaamijupp, kus Tallinna linnapea iluuisutab ja liblikana lendleb, nii arutult kallis (pool miljonit vana krooni)? Minul humanistina ei ole aga kahju mitte rahast, vaid inimesest.

Vilunud silm näeb ju kohe, et seda tüüpi reklaamid – ka see, kus linnapea president Reaganile sarvi ja muud nalja teeb – ei täida vähimalgi määral otsest eesmärki – reklaamida toodet (ehk siis linnapead ja linna kvaliteetse juhtimise teenust). Ainus asi, mida ma reklaamimeistrite taotlusest välja loen: nad lihtsalt irvitavad minu linnapea üle. Ja irvitavad seda enam, et mees ise ei tundu enam taipavat, millal ta on naljakas (positiivne), millal lihtsalt naeruväärne (negatiivne).

19.12.2014 22.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto