Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (6) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (33) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Madis-Ulf Regi: minu päevik 2014

4 min lugemist
FOTO: Urmas Nemvalts

12. detsember

Minu silmaarst doktor O. küsis, kas ma olen lugenud Jaak Valge raamatut «Punased». Tunnistasin üles, et jah, juba teist nädalat üritan, sest see on hästi huvitav. «Siis see on teil sellest,» ütles doktor O. ja kirjutas mulle tilgad. «Teiesuguseid ajaloohuvilisi käib mul siin viimasel ajal palju.»

Jõudsin neid luitunud punaseid tähti veerides kõige põnevama kohani, kus Kingissepp jt põrandaalused liiguvad ringi, saatjateks «terased, aga ka noored ja kenad naised». Loodan, et vahepeal tuleb teine, loetav trükk. Lohutuseks mõtlen, et mul oleks võinud veel hullemini minna: oleks Valge kirjutanud valgetest, oleks olnud ju kontseptsioonipärane trükkida see valgete tähtedega.

Tellijale

Tõusis kära, nagu ikka, tühjast asjast: miks on väike reklaamijupp, kus Tallinna linnapea iluuisutab ja liblikana lendleb, nii arutult kallis (pool miljonit vana krooni)? Minul humanistina ei ole aga kahju mitte rahast, vaid inimesest.

Vilunud silm näeb ju kohe, et seda tüüpi reklaamid – ka see, kus linnapea president Reaganile sarvi ja muud nalja teeb – ei täida vähimalgi määral otsest eesmärki – reklaamida toodet (ehk siis linnapead ja linna kvaliteetse juhtimise teenust). Ainus asi, mida ma reklaamimeistrite taotlusest välja loen: nad lihtsalt irvitavad minu linnapea üle. Ja irvitavad seda enam, et mees ise ei tundu enam taipavat, millal ta on naljakas (positiivne), millal lihtsalt naeruväärne (negatiivne).

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto