P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ameeriklane röövis eestlannale kuulunud hinnalise viiuli

Priit Pullerits
, vanemtoimetaja
Facebook
Comments
Eesti viiuldaja Evi Liivak nooruse hiilgeaegadel, 1940. aastate lõpus või 1950. aastate alguses. Ta esines ühtekokku 35 riigis.
Eesti viiuldaja Evi Liivak nooruse hiilgeaegadel, 1940. aastate lõpus või 1950. aastate alguses. Ta esines ühtekokku 35 riigis. Foto: teatri- ja muusikamuuseum

Te ei pea tundma end halvasti, kui teile ei lähe kübetki korda, mis juhtub Milwaukees. (Kus see veel asub?) Aga küllap läheb teil veidi põnevamaks, kui nentida, et lõppeva aasta üks suuremaid kunstiteose rööve maailmas leidis aset just Milwaukees. (See, muide, asub USA põhjapoolses otsas Wisconsini osariigis Michigani järve edelakaldal.)

Ja kui lisada, et too kunstiteos – sest Stradivari viiul seda kahtlemata on – kuulus rohkem kui kolm kümnendit eestlannale, on põhjust Milwaukeed juba paremini ette kujutada. Pealekauba, andmaks juhtumile vürtsi, oli too rööv esimene kord ajaloos, mil Stradivari viiul on kelleltki ära võetud jõuga. Röövli saagiks langes vähemalt viis miljonit dollarit maksev Stradivari viiul, millel mängis üle kolme kümnendi Evi Liivak.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles