Mälumäng

Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Küsimused:

1. 1988. aasta jõulude eel ilmusid pärast 48-aastast vaheaega ametlikult trükist jõululaulud, valimiku trükiarvuks oli 100 000. Kes olid valimiku koostajad?

2. Lähiajaloo meenutamise ja tutvustamisega tegelev ajakirjanik Kalle Muuli on mullu Postimehes ilmunud kirjutises «Esimesed jõulud» esitanud ühe tuntud inimese mõtiskluse 1988. aasta Rahva Hääle viimasest numbrist: «Kõige selle imelise ja hea vabanemistunde kõrval on uus aeg toonud ka uut võltsi. Koolijuhataja suudleb pisarsilmil sinimustvalget lippu. Aga viis aastat tagasi soris laste asjades ja otsis sinimustvalges värvitoonis labakuid. Ajakirjanik esitab tundelist teksti jõuluteemal. Aga kaks aastat tagasi saavutas oma kiriklikult laulatatud kolleegi vallandamise. Huvitav, kas neid inimesi tõesti midagi ei vaeva?» Kes mõtiskleb?

3. Esimesed Eesti Posti jõulupostmargid tulid käibele 1992. aastal. Mida oli markidel kujutatud?

4. Rootsi riigis oli vanadel aegadel kehtestatud mehe ja naise õlletarbimise päevanorm. Selleks oli kann õlut. Kui suur oli see kogus liitrites?

5. Kui mees on jõudnud auväärsesse ikka, st saanud 77-aastaseks, kutsutakse teda Venemaal ka auväärse nimega. Kuidas?

-----------

Vastused:

1. Margus Kappel ja Ly Kuresoo.

2. Siim Kallas.

3. Poolik roheline kuusk.

4. 2,62 liitrit. Sõduril poolteist kannu, pühapäeviti kaks kannu.

5. Semjon Semjonovitš.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles