Sisukord
Uudised
Tänane leht
23.12.2014
Eesti tagakülg Poole sajandi vanune jõululugu Tugitooli videolaenutus – nagu Anttila kaubamajas Rakveres tapeti vanainimene Riigikohus tühistas apteekide asutamispiirangu Veokijuht hukkus raskeveokite kokkupõrkes Videolaenutuste riiulilt. Jõulusoovitused Korduma kippuvad küsimused Eesti videolaenutustele Eesti lühiuudised 2312esikülg Üks küsimus: mida aasta arst Andrus Loog Eesti tervishoius esimese asjana muudaks? Ameerika punase jõuluvana sünnilugu Mees, kes leiutab «sisalikusabapulbrit» palju õnne Suur kõne koosnes suurtest sõnadest Mälumäng Eesti laenutuste suurim probleem on filmivalik Majandus Mõned suuremad perekondade kontrollitavad firmad Majanduse lühiuudised Suurte pereettevõtete tähtsus kasvab Välismaa Lõuna-Korea tuumajaamad harjutavad küberrünnaku tõrjumist Põhja-Korea ähvardab filmitüli pärast USAd Helgus levib üle ilmamaa: nii sõimede kui punaste jõuluvanadega Dombrovskis: siiani on Vene kriisi mõjud ELile kaunis piiratud Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Kadastik: tunnete aeg Toomas Kiho: kuidas mõõta metsa ja kirikut Tõnu Lehtsaar: jõuluks kibedusest välja NO99: Savisaare kõne rahvale Mart Kivastik: taevamanna Juhtkiri: head mõtted ja mitte nii head mõtted Päeva karikatuur Kultuur Kärt Hellerma ihkab müstikute püha vaikust NO99: Savisaare kõne rahvale Sport Reali fänn Liivak: Hispaania liiga on minu lemmik Spordi lühiuudised Spordiaasta 2014: mis oli kuum, mis külm Tarbija Tugitooli videolaenutus – nagu Anttila kaubamajas Korduma kippuvad küsimused Eesti videolaenutustele Videolaenutuste riiulilt. Jõulusoovitused Eesti laenutuste suurim probleem on filmivalik Tartu Perekonna kild. Miks Jüri Aasmets Siberisse saadeti? Perekonna kild. Hällilaul kestab kolmandat põlve Ühe perekonna lugu. Naised teevad oma perekonna heaks kõik, mida vähegi suudavad Perekonna kild. Mis jäi lapsele meelde Stalini surmast Perekonna kild. Miks ajaloolane Lauri Frei oma nime vahetas Perekonna kild. Kuidas vanasti jõule peeti Perekonna kild. Mis tuleb võõrsil kodustest meelde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suurte pereettevõtete tähtsus kasvab

2 min lugemist
Jaekaubandusketi Wal-Mart asutaja Sam Waltoni elulooraamat müügil tema asutatud keti poes Bentonville’is, Arkansase osariigis, kuhu Walton on ka maetud. FOTO: Reuters/ScanPix

Kaheksa aastat tagasi kutsus legendaarne investor Warren Buffett, kes on rikkuselt teine inimene maailmas, loovutama miljardäre kogu oma varandust või vähemalt suuremat osa sellest heategevuseks. Ta ise näitab eeskuju, annetades suurema osa oma varandusest Microsofti asutaja Bill Gatesi ja tema abikaasa Melinda Gatesi fondile.

Tellijale Tellijale

Kaheksa aastata tagasi kutsus legendaarne investor Warren Buffett, kes on rikkuselt teine inimene maailmas, loovutama miljardäre kogu oma varandust või vähemalt suuremat osa sellest heategevuseks. Ta ise näitab eeskuju, annetades suurema osa oma varandusest Microsofti asutaja Bill Gatesi ja tema abikaasa Melinda Gatesi fondile.

Kui Buffettilt küsiti, miks ei päranda ta oma varandust (mis on paisunud hoolimata miljarditesse ulatuvate annetuste tegemisest 75 miljardi dollarini) oma kolmele lapsele, vastas ta, et ta ei usu rikkuse dünastiatesse ning nimetas neid, kes on üles kasvanud väga jõukas keskkonnas, õnneseente spermaklubiks (lucky sperm club).

Samas kui vaadata maailma suuremaid ettevõtteid, siis tundub, et perekondadele kuuluvate ettevõtete osatähtsus pigem kasvab. Konsultatsioonifirma McKinsey andmetel moodustavad pereettevõtted 19 protsenti maailma 500 suurimast ettevõttest.

22.12.2014 27.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto