Sisukord
Eesti
Tänane leht
23.12.2014
Eesti tagakülg Poole sajandi vanune jõululugu Tugitooli videolaenutus – nagu Anttila kaubamajas Rakveres tapeti vanainimene Riigikohus tühistas apteekide asutamispiirangu Veokijuht hukkus raskeveokite kokkupõrkes Videolaenutuste riiulilt. Jõulusoovitused Korduma kippuvad küsimused Eesti videolaenutustele Eesti lühiuudised 2312esikülg Üks küsimus: mida aasta arst Andrus Loog Eesti tervishoius esimese asjana muudaks? Ameerika punase jõuluvana sünnilugu Mees, kes leiutab «sisalikusabapulbrit» palju õnne Suur kõne koosnes suurtest sõnadest Mälumäng Eesti laenutuste suurim probleem on filmivalik Majandus Mõned suuremad perekondade kontrollitavad firmad Majanduse lühiuudised Suurte pereettevõtete tähtsus kasvab Välismaa Lõuna-Korea tuumajaamad harjutavad küberrünnaku tõrjumist Põhja-Korea ähvardab filmitüli pärast USAd Helgus levib üle ilmamaa: nii sõimede kui punaste jõuluvanadega Dombrovskis: siiani on Vene kriisi mõjud ELile kaunis piiratud Välismaa lühiuudised Arvamus Mart Kadastik: tunnete aeg Toomas Kiho: kuidas mõõta metsa ja kirikut Tõnu Lehtsaar: jõuluks kibedusest välja NO99: Savisaare kõne rahvale Mart Kivastik: taevamanna Juhtkiri: head mõtted ja mitte nii head mõtted Päeva karikatuur Kultuur Kärt Hellerma ihkab müstikute püha vaikust NO99: Savisaare kõne rahvale Sport Reali fänn Liivak: Hispaania liiga on minu lemmik Spordi lühiuudised Spordiaasta 2014: mis oli kuum, mis külm Tarbija Tugitooli videolaenutus – nagu Anttila kaubamajas Korduma kippuvad küsimused Eesti videolaenutustele Videolaenutuste riiulilt. Jõulusoovitused Eesti laenutuste suurim probleem on filmivalik Tartu Perekonna kild. Miks Jüri Aasmets Siberisse saadeti? Perekonna kild. Hällilaul kestab kolmandat põlve Ühe perekonna lugu. Naised teevad oma perekonna heaks kõik, mida vähegi suudavad Perekonna kild. Mis jäi lapsele meelde Stalini surmast Perekonna kild. Miks ajaloolane Lauri Frei oma nime vahetas Perekonna kild. Kuidas vanasti jõule peeti Perekonna kild. Mis tuleb võõrsil kodustest meelde Meelelahutus Koomiks Sudoku

Üks küsimus: mida aasta arst Andrus Loog Eesti tervishoius esimese asjana muudaks?

1 min lugemist
Aasta arstiks valitud veresoontekirurg Andrus Loog. FOTO: TOOMAS TATAR/PM/SCANPIX BALTICS

Kõige tähtsam on patsiendi vaba liikumine ka Eesti-siseselt (Euroopa Liidu riikide vahel ravil käies patsiendi vaba liikumise põhimõte kehtib ja Eesti on sellega liitunud juba üle aasta – toim). Kui praegu räägin sellest noortele ja püüan oma ideed tulihingeliselt maha müüa, siis vaatavad nad mind nagu veidi totakat: kas see ei olegi nii? Küsivad, kuidas saab riik nii loll olla.

Tellijale Tellijale

Mis on Eesti meditsiini pudelikael? Rahapuudus. Kui inimesel on kapp raha täis ja ta tahab oma jala lasta kiiresti korda teha, et tööle minna, võtab ta raha ja läheb oma raha eest operatsioonile. Inimene, kes teenib keskmist palka, seda endale lubada ei saa. Aga kui haigekassal tekiks kohustus see summa poole aasta pärast, kui oleks kätte jõudnud ka ravijärjekord, inimesele tagasi maksta, oleks ka keskmise palga teenijal võimalus kiiremini operatsioonile jõuda. Siis ta võib kasvõi laenu võtta, teades, et saab raha tagasi.

Samas pole inimene pikalt haigushüvitise saaja, vaid jälle ise sotsiaalmaksu maksja, sest käib tööl. Võimekust inimesi rohkem ravida on Eesti raviasutustes viis kuni kümme protsenti.

22.12.2014 27.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto