P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid

Jürgen Ligi
, riigikogu liige (Reformierakond)
Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Endine rahandus­mi­nister Jürgen Ligi (RE) oma viimasel pressikonverentsil.
Endine rahandus­mi­nister Jürgen Ligi (RE) oma viimasel pressikonverentsil. Foto: Erik Prozes

Asendusteemad ja libaskandaalid ei kõlba visiooniks, vaid ainult varjutavad tegelikke ohte ja muresid, kirjutab riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond).

Mis on meid toonud siia, ei vii meid edasi – sellest mõttest aitab reisijale, juht peab tagama ka sõiduki ja liikumise. Kui tahta juhtida riiki, peab teadma, et kogu aeg nõutakse – alates kiiremast sõidust kuni pööramise, tagurdamise, rooli ja sõiduki tükkideni välja. Selles demokraatlikus reaalsuses tuleb jätta kõrvale vastukäivad huvid, valida parim tee ning vahendid, mis aitavad tegelike probleemide, mitte pelgalt kellegi kehva meeleolu vastu.

Eesti riigi juhtimisel ei saa olla suuremat visiooni kui eesti rahva, kultuuri ja keele säilimine ning kodanike heaolu, ent nikerdamisi ja sammumisi asutuste, maksude ja kasvõi põlevkivi kallal räägitakse ikka jälle sellest suuremaks. Kui siis enda pisike lugu enam ühise suure sisse ära ei mahu, on kerge kostma protest paigalseisust või hüüd hädapiduri järele.

Tagasi üles