Sisukord
Arvamus
Tänane leht
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid

4 min lugemist
Endine rahandus­mi­nister Jürgen Ligi (RE) oma viimasel pressikonverentsil. FOTO: Erik Prozes

Asendusteemad ja libaskandaalid ei kõlba visiooniks, vaid ainult varjutavad tegelikke ohte ja muresid, kirjutab riigikogu liige Jürgen Ligi (Reformierakond).

Tellijale Tellijale

Mis on meid toonud siia, ei vii meid edasi – sellest mõttest aitab reisijale, juht peab tagama ka sõiduki ja liikumise. Kui tahta juhtida riiki, peab teadma, et kogu aeg nõutakse – alates kiiremast sõidust kuni pööramise, tagurdamise, rooli ja sõiduki tükkideni välja. Selles demokraatlikus reaalsuses tuleb jätta kõrvale vastukäivad huvid, valida parim tee ning vahendid, mis aitavad tegelike probleemide, mitte pelgalt kellegi kehva meeleolu vastu.

Eesti riigi juhtimisel ei saa olla suuremat visiooni kui eesti rahva, kultuuri ja keele säilimine ning kodanike heaolu, ent nikerdamisi ja sammumisi asutuste, maksude ja kasvõi põlevkivi kallal räägitakse ikka jälle sellest suuremaks. Kui siis enda pisike lugu enam ühise suure sisse ära ei mahu, on kerge kostma protest paigalseisust või hüüd hädapiduri järele.

27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto