Sisukord
Arvamus
Postimees
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga?

1 min lugemist
Tellijale Tellijale

Venemaa sanktsioonide tõttu on Eesti piimatootjad küllaltki raskes olukorras, ilmselt nii mõnelgi piimatootjal on tarvis tootmiskvoodi ületamise tõttu maksta ka trahv või tagasi maksta lüpsirobotite ostmiseks võetud laen, riik ootab aga vaatamata kõigele kõigilt tootjatelt ka veel õigeaegset ja täielikku maksude tasumist. Seetõttu on Eestis plaanis maksta piimatootjatele Euroopa Komisjoni poolt eraldatud eritoetusena ligi 6,9 miljonit eurot. See ei tundu olevat aga sugugi õige lahendus, sest mida teha ületoodetud piimaga, kas kallata lihtsalt kraavi? Parem oleks piimatootjad vabastada riigile maksude maksmisest, mille tõttu poleks ka tarvis eritoetust, maksuvabastuse saamine seostada aga ikkagi piima tarbimisega. Piima potentsiaalsed tarbijad tuleks aga leida puudustkannatavatest peredest hulgast.

Linnaosa või maakonna sotsiaalabiosakondadel ja Toidupangal peaks olema info nende perede kohta, kus sissetulek pereliikme kohta jääb allapoole ametlikult määratud toimetuleku piiri. Ehk saaks Toidupank või sotsiaalabiosakonnad koostoos maksuametiga piimatootjad vähemalt osaliselt maksude maksmisest vabastada. Toidupank võiks piima, mida ei õnnestu piimatootjatel maha müüa, anda toiduabi korras puudustkannatavatele peredele, piimatootjad kes tasuta piima ära annavad tuleks aga vabastada tasuta antud piima rahalises väärtuses, riigile maksude maksmisest. Selleks tuleks anda kõigile allapoole toimetuleku piiri jäävate perede piimasoovijatele maksuvabastuse ühikud, mille eest nad saavad piimatootjate käest tasuta piima, andes need maksuvabastuse ühikud piimatootjatele. Kui piimatootja annab piimasoovijale kaks liitrit piima, siis peab ta vastu saama ostja käest maksuvabastuse ühiku, mis vabastab ta maksuametile ühe euro maksmisest. Maksuamet on aga kohustatud maksuvabastuse ühiku vastu võtma ja vabastama piimatootja ühe euro maksmisest.

27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto