Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.12.2014
Eesti dilbert male Horoskoop palju õnne Mälumäng Hea inimese spikker: keda Ukrainas aidata? Loomaaia uudised 2712esikülg Südamest südamesse kunstitarbed Eesti lühiuudised Tallinna koolid küsivad gümnasistidelt ikka toiduraha Riigisaladusele ligipääsevate ametnike arv suureneb «Jõulutunnel» kogus annetusi laste huvitegevuseks Arstide lisaraha teenimise võimalused kahanevad Majandus Ruusalepp: Eesti peab loobuma tõrvatud puusuuskadest Välismaa Kümme aastat hiljem — lein ja hoiatussüsteem Eesti esimene päästemissioon Õigus vaadata keskpärast komöödiat Arvamus Päeva karikatuur Postimees 1934. aastal: Lümatu jaamas varastati rebane Ka venelane võib olla eestlane Paavst ja vastupaavst Õigus vaadata keskpärast komöödiat Uute tuulte tooja Juhtkiri: abistamine on keeruline tegevus Risto Berendson: eriteenistuse köögipool Jaak Urmet: inimesi meie ümber: kogujad Kultuur Paavst ja vastupaavst Ka venelane võib olla eestlane Sport Spordi lühiuudised Uute tuulte tooja Sadamast, hampelmannidest, rahast ja kepikõnnist Sergei Zenjov: ma armastan Eestit Bengals play-off'is, vastane selgub pühapäeval Katari vastu noore koosseisuga Tarbija Vähihaige ei tohi pead norgu lasta Arter Tallinna puitarhitektuur: müüt või minevik, kõdu või kodu? Aeg tähistada KOKO arhitektid 15 Horoskoop Aastavahetus teleka ees Suurlinn peab trendist ja särast Susan Luitsalu: keda see aastavahetus huvitab? Pärleid igast ajastust Lugejate lood: kõige meeldejäävam jõulukink Manu ülesanne: teha inimesed õnnelikuks Soovid, soovid, soovid… Aasta läheb särades Põhjala köögi lumm Lihtne pärligurmee aasta viimaseks õhtuks Anne Veski: see ongi õnn, kui sul on ärgates, mida teha Võluvalt lihtne otstarbekus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hea inimese spikker: keda Ukrainas aidata?

4 min lugemist
Tarbepaberi, koristustarvikute, puhastusvahendite ja –ainete hulgimüügiga tegeleva perefirma Kaitseingel OÜ omanikud aitavad vabatahtlikuna saata meditsiinivarustust Ukraina sõduritele. Pildil pakib varustust Riho Vassiljev. FOTO: Jaanus Lensment

Eestlased on alates septembrist saatnud Ukrainasse ligi 30 tonni mitmesugust humanitaarabi. Sestap tekkis Postimehel küsimus, kes ja millega ukrainlasi aitavad.

Tellijale Tellijale

Teiste seas on Ukrainat maksu- ja tolliameti (EMTA) andmeil abistanud kaks haiglat, üks omavalitsus ja kaks firmat. EMTA andmed ei ole mitmel põhjusel päris täielikud ja abisaadetisi koguneb kindlasti palju rohkem.

Teele läheb igasugust kraami alates konservidest ja seebist ning lõpetades kiirabiauto ja süstaldega. Tegelikult läheb Ukrainasse humanitaarabina üsna vähe kaupa. Enamasti eelistavad abistajad minna Ukrainasse, osta ja jagada abikraami kas kohapeal või siis leida sealt partner, kellele kogutud raha üle kanda. Ukraina bürokraatlik masinavärk võib venitada humanitaarabi kohalejõudmist nädalate kaupa, hoolimata asjaolust, et abi vajavad ukrainlased ise.

Ometi on meil terve hulk organisatsioone, kes on pühendunud ukrainlaste aitamisele. Segadus on nii suur, et suurimad annetused korjab see, kes on meedias kõige rohkem esiplaanil. Ülejäänuile jääb see, mis laualt pudeneb. Sestap püüangi anda lugejale parema arusaama sellest, kuidas südametunnistust annetuse saaja valikul paremini rihtida.

23.12.2014 29.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto