P, 2.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1938. aastal

Postimees 1938. aastal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Praegu on meil päevakorras alkoholiseadusandluses reformide ettevalmistamine. Sel puhul ei ole ülearune tutvuneda ka meie naabermaade vastavate üritustega. See võiks äratada uusi ideid ja esile kergitada mõne meilgi olulise probleemi.

Hiljuti oli Soomes karsklaste ridades päevakorral karskuspoliitiliste sihtjoonte selgitamine. Soomes on praegu alkoholi vabamüük, kuigi üsna kaugeleulatuvate kitsendustega. Piiritusjookide müük on poolriikliku osaühingu «Alkoholiliike» monopoliks. Riigil on osaühingus aktsiate enamus ja täielik määramisõigus kõigis küsimusis. Omanikele maksetakse kindel protsent kapitalilt, kuna ühingu ülejäänud tulud jagatakse karskustööks, alkohoolikute eest hoolitsemiseks, vanus- ja tööpuudusekindlustuse kapitalile, riigile ja omavalitsustele, kes neid summasid võivad kasutada ainult seaduses ettenähtud eriülesanneteks.

Tagasi üles