Sisukord
Tartu
Tänane leht
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli

3 min lugemist
Miina Härma Gümnaasiumi 11. klassi poisid lõid õpilasfirma Wooch, mis valmistab käekelli (pildil vasakult: Roland Sirg, Magnus Loos, Meelis Pihlap ja Henri Hallik). FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Miina Härma gümnaasiumis alustas sellel kuul õpilasfirma Wooch, mis toodab tammepuidust käekellasid. Praeguseks on käsitsi valmistatud kuus ajanäitajat ning paarkümmend tellimust on juba ootel. 

Tellijale Tellijale

Firmasse kuulub neli 11.b klassi õpilast: Meelis Pihlap, Roland Sirg, Magnus Loos ja Henri Hallik.

Noormeeste valmistatud käekella oli esimest korda võimalik näha 13. detsembril Tartu õpilasfirmade jõululaadal, kus nende äriidee sai Tartumaa kõige potentsiaalikama õpilasfirma ja ka parima terviklahenduse auhinna.

Idee tuli noormeestel aga oktoobris ettevõtlusnädala ideekohvikus ning esimene käekell valmiski päev enne laata. Meelis Pihlap tõdes, et kui koos kolme klassikaaslasega sai käsitsi kella valmistamine ette võetud, ei osanud ta alguses sellest midagi loota ega ka karta.

«Kui see esimene kell aga lõpuks valmis sai, oli kohe tunne, et siit tuleb midagi head,» ütles Pihlap. Henri Hallik lisas, et õpilasfirmade jõululaat näitas samuti, et tammepuidust kella vastu on huvi suur. Laadalt saadi ka esimesed tellimused.

27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto