Sisukord
Eesti
Tänane leht
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema

5 min lugemist
Elu aeg kolhoosis viinamarjakasvatuses töölise, postiljoni ja lasteaiakasvatajana töötanud Rita tähistas sügisel 75. juubelit. Ta on vanuselt enam-vähem täpselt Krasnodarka kõige noorema ja kõige vanema puhastverd eestlase vahel: Valentina, neiupõlvenimega Viidermann, sai 90, ja Lootuse Sass on 55. FOTO: Jaanus Piirsalu

«Sa jummal, miilitsat oli siin 10 000 meest, kui Rüütel mul külas käis! Rüütel veel ütles, et terves Eestis pole neid nii palju!» räägib Rita Kadilkina Krimmi viimasest eestlaste külast Krasnodarkast.

Tellijale Tellijale

Eestlaste küla. Rita Kadilkina on pakkunud Krasnodarkas peavarju peaaegu kõigile Eestist saadetud keeleõpetajatele.

«Sa jummal, miilitsat oli siin 10 000 meest, kui Rüütel mul külas käis! Rüütel veel ütles, et terves Eestis pole neid nii palju!» räägib Rita Kadilkina Krimmi viimasest eestlaste külast Krasnodarkast.

Rita-tädi räägib värvikalt ja nii et silm ka ei pilgu, üks kild tuleb teise järel.

«Sa oled nagu Vilde, muudkui kirjutad,» ütleb ta mulle sellise häälega, nagu mäletaks ise, kuidas Vilde 1904. aastal siin külas – mis kandis toona nime Kontši-Šavva – oma «Prohvet Maltsveti» jaoks materjali korjamas käis.

Kohman Ritale, et minu võrdlemine Vildega on nagu selle Žiguli, millega külas sõidab Klesmani Edik, Mercedesega ühele joonele panemine. Iseenesest pole Ediku Žigulil häda midagi, see on hästi hoitud, aga ikkagi. Aga Rita-tädi ei tee mind kuulmagi ja räägib juba uut lugu.

27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto