Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuningas on surnud, elagu kuningas!

2 min lugemist

Kosmos IMAXi kino

Avatud alates 19. detsembrist

Tellijale Tellijale

70 mm filmilint, erikujuline ekraan – kõik, mis vähegi võimalik, et pakkuda midagi enamat kui tavaline kino. Tänapäeval võitleb kino ellujäämise nimel ja ka IMAXil tuleb rinda pista turul, kust raha voolab välja arvutimängudele. Nii ongi jõudnud digitaalne IMAX samade projektoriteni, mis on kasutusel tavalises kinos. On jäänud veel suur ekraan, suurem, kui oleks võimalik enamikus kinodes.

IMAX alustas ekraaniga, mis oli mõeldud inimese kogu vaatevälja täitmiseks, näidates ainult selle tehnoloogia jaoks filmitud filme. Majanduslikult oli ettevõtmine suhteliselt edukas, siiski otsiti võimalust linastada ka tavafilme. Samas oli võimalik üht filmi näidata vaid 30 minutit järjest, kuna filmilint oli nii suur (30 minutit filmi on nelja kilomeetri pikkune), et pikemat polnud võimalik üheks rulliks kokku panna. Suurem osa vaatajaid tahab aga näha Hollywoodi peavoolufilme, mitte 30-minutilisi eripresentatsioone. Digitaalse kino saabudes saigi see võimalikuks.

27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto