R, 7.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

tagakülg

Postimees
tagakülg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mägiveis Viljandi kandis lumes,
Mägiveis Viljandi kandis lumes, Foto: Marko Saarm / Sakala

Kõige paksem lumevaip lasub Viljandi kandis

Laupäevane suur lumesadu kulmineerus Viljandis, mis võiks praegu kanda Eesti lumepealinna tiitlit. Riikliku ilmateenistuse andmeil mõõtis kohalik ilmajaam eile hommikul lume paksuseks 28 sentimeetrit. Ööpäev varem oli Viljandis lund 14 sentimeetri jagu.

Lumepealinnale Viljandile järgnes eile hommikul lume rohkuselt Saugal asuv Pärnu ilmajaam 22 sentimeetriga. Kolmanda tulemuse pälvis Viljandimaal Holstres asuv Massumõisa vaatlusjaam, kus lume paksus oli 21 sentimeetrit. Sama palju oli lund Lääne-Virumaal Tudus.

Kõige vähem oli eile hommikul kell 8 lund Hiiumaal Ristnas – vaid kaks sentimeetrit. Sakala Foto: Marko Saarm/Sakala

Šaakal kaotas Saaremaal autorataste all elu

20. detsembri õhtul jäi Saaremaal Lääne-Saare vallas Taritu külas Reigo Toompuu auto ette tundmatu loom. «Esimese hooga arvasin, et ajasin naabri koera alla. Ehmatus oli suur,» rääkis Lümanda jahiseltsi liige. Päev hiljem käis 12 kilogrammi kaaluvat ja poolemeetrise turjakõrgusega isaslooma uurimas keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi. «Võib kindlalt öelda, et tegemist on šaakaliga,» kinnitas ta, ent ei osanud öelda, kas tegemist on ainueksemplariga Saaremaal. Saarte Hääl

Täna: postimees.ee

kajastab Jaava merel kadunuks jäänud AirAsia reisilennuki otsinguid.

Homme Postimehes

Tehnikaküljel tutvustatakse aasta parimaid nutirakendusi.

Tagasi üles