Sisukord
Uudised
Postimees
29.12.2014
Eesti dilbert VEB fondi kirjade võltsija jäi tuvastamata Mälumäng male Horoskoop palju õnne tagakülg Rita on ikka üks tore memm Eesti lühiuudised Pikad pühad, nukrad numbrid Ajakirjanikud poliitikasse minekust Eesti ajakirjanduse valus pereheitmine Eestist saadetud õpetajate Krimmi-vanaema Majandus Ardo Hansson: euroalal kriisi enam ei ole Arvamus Jürgen Ligi: Eesti edu ja pidurid Postimees 1938. aastal Jüri Vendik: küsimused Venemaa sõpradele Päeva karikatuur Ahto Lobjakas: Kalle Blomkvisti selge silmavaade Evelyn Kaldoja: ropp jutt Juhtkiri: raha relatiivsus ja absoluutsus Lugeja kiri: Tartu suusamaratoni 55. juubeliaasta Lugeja kiri: tänusõnad Lugeja kiri: mida teha ületoodetud piimaga? Kultuur Elamus nagu elevant Kuningas on surnud, elagu kuningas! Sport Spordi lühiuudised Tammjärv võitis lahingu laskesuusatajatega Kalev/Cramo ei suutnud Avtodori tempos püsida Õige valik: kes parimad, need parimad Jalgpallikoondise talvised mängud on vajalikud Paju lõpetas võidukalt: vanasti olid võrkpallurid paremad! Tallinn Jõuluvanad tegid dessandi loomaaeda Tarbija Aknateibi paigaldus päädis inetu tüliga Tartu Edgar Tedresaare meditatiivsed maastikud Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju Aasta algust sisustab klassikaline muusika Maalides väljendub harmoonia Kirikus lehvisid punalipud Alatskivil haigutab uue silla asemel ikka auk Gümnasistid toodavad tammepuidust käekelli Piparkoogist tähetorn võlub detailidega Reisipakett mõtteväljadele Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pärijad müüvad Jaan Tõnissoni maju

1 min lugemist
Pildil Tõnissoni maja aadressil Anna Haava 7. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Kunagise riigivanema Jaan Tõnissoni pärijad on otsustanud Tartus Anna Haava tänaval asuvast krundist loobuda ning otsivad oma Eesti esindaja kaudu maatükile ja sellel olevatele majadele ostjat.

Krundi müüki kinnitas Tartu Postimehele Tõnissoni pärijate esindaja Peeter Schneider. «Jah, see on juba eelmisest aastast müügis,» ütles Schneider. Ta teatas, et siiani on olnud kaks huvilist. 

«Siiani on olnud kaks reaalset huvitatut. Üks on Vallikraavi Kinnisvara ja teine oli Tartu hoiu-laenuühistu,» rääkis Schneider. Hoiu-laenuühistuga pole tema sõnul viimasel ajal võimalikust ostust juttu olnud, kuid Vallikraavi Kinnisvaraga räägiti krundiga seoses veel paar nädalat tagasi.

Schneideri sõnul lasti krunt kinnisvarahindajatel ära hinnata ning selle väärtus on umbes 200 000 eurot. Viimati kuulus krunt Jaan Tõnissoni pojale Heldur Tõnissonile, kes suri tänavu suvel. Praegu on krundile õigus testamenditäitjal, kelleks on Šveitsis asuv advokaadifirma.

Kõnealune kinnistu asub Anna Haava tänaval. Kinnistul on kaks maja aadressidega A. Haava 7 ja 7a. Viimase hõivasid kaks aastat tagasi skvotterid.

Schneider ütles, et esialgu Heldur Tõnissonil müügisoovi ei olnud, kuid ühtegi head lahendust lagunevatele majadele aastate jooksul ei leitud. «Helduril oli mõte kinkida osa riigile ja teha sinna muuseum, aga riik ütles, et nemad seda üleval pidama ei hakka. See asi on üleval olnud kakskümmend aastat, aga ükskord tuleb sellele lõpp teha,» ütles Tõnissonide esindaja.

Kas ja millal krundile lõplik ostja leitakse, ei julgenud Schneider ennustada. «Mina olen saatnud asja kooskõlastamiseks omanikule. Ma arvan, et enne uut aastat ei juhtu midagi,» lausus Schneider.

Vallikraavi Kinnisvara juhataja Indrek Rentel ei soovinud kinnistu võimalikku ostu kommenteerida.  «Sellest on juttu olnud, aga mul pole selle kohta midagi öelda ja ma ei oska seda kommenteerida,» lausus Rentel.

Seotud lood
27.12.2014 30.12.2014
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto